امام جمعه زنجان: جنگ تحمیلی ایران اسلامی را بیمه کرده است

زنجان- ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: هشت سال جنگ تحمیلی باید حداقل ‭‭۸۰۰‬‬ سال انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را بیمه کند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام علی خاتمی شامگاه یکشنبه در ستاد کنگره ملی ‭۳۵۳۵‬ شهدای استان زنجان افزود: همه ملت ایران اعم از کسانی که رزمنده بودند یا به هر دلیلی نبودند مدیون شهدای هشت سال دفاع مقدس هستیم.
وی با تاکید بر اینکه زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، اظهار داشت: اگر قهرمانان کربلا حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) نبودند، شاید دشمن واقعه کربلا را همانجا خاک می کرد و مسیر تاریخ به گونه ای دیگر تغییر می کرد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: قهرمان کربلا و امام سجاد (ع) پیام رسانان کربلا بودند که تاکنون واقعه کربلا زنده است.
حجت‌الاسلام خاتمی افزود: امروز وامدار شهدای کربلا و پیام رسان شهدای کربلا هستیم.
وی با تاکید بر اینکه واقعه عاشورا یک روز بود اما ‭۱۴۰۰‬ سال اسلام را بیمه کرده است، خاطرنشان کرد: جنگ تحمیلی نیز هشت سال بود که حداقل باید ‭‭۸۰۰‬‬ سال انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را بیمه کند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: هر کس هر کاری در رابطه با برگزاری هرچه بهتر کنگره شهدا و برای رونق، شکوه و ماندگاری این کنگره به عنوان فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل های آینده انجام دهد شرمنده شهدا نخواهد شد.

حجت‌الاسلام خاتمی افزود: امروز این تکلیف همه است تا از کوچکترین کار تا ماندگارترین اثر برای کنگره ملی شهدای استان زنجان می تواند انجام دهد در این خصوص کوتاهی نکند.
وی تاکید کرد: برگزاری کنگره شهدای فقط مسوولیت دستگاه های خاصی نیست چرا که همه موظف و مکلف هستیم در این خصوص فعالیت کنیم چرا که باید ادای دین کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: شهدا بی منت و بی توقع جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و حداقل وظیفه ما نیز این است که در برگزاری باشکوه، جذاب و ماندگار کنگره ملی شهدای استان زنجان کوتاهی نکنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =