استاندار: چک لیست از الزامات مهم برای اجرای کنگره ملی شهدای زنجان است

زنجان - ایرنا - تهیه چک لیستی از برنامه‌ها و فعالیت‌های پیش رو برای کنگره ملی ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۳۵۳۵‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ شهید استان زنجان بنا به دستور استاندار از الزامات مهمی اعلام شد که باید عملی شود.

به گزارش ایرنا، کنگره ملی شهدای هشت سال دفاع مقدس استان زنجان با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و بازتاب فرهنگ غنی هشت سال جنگ تحمیلی به نسل های آینده برگزار می شود.

انتقال ارزش‌های شهدا به نسل جدید مهمترین رسالت این کنگره ملی اعلام شده است.

برای برگزاری هرچه بهتر و تأثیرگذاری بیشتر آن توسط دبیرخانه و دستگاه های اجرایی در سطح استان زنجان اقداماتی انجام شده است اما بر اساس تاکیدات استاندار باید این برنامه طبق چک لیستی پیش برود.
با این اقدام، بدون فوت وقت اهداف برگزاری کنگره ملی ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۳۵۳۵‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ شهید استان زنجان با دقت و قوت بیشتری بدون کم و کاستی محقق می شود.
بر همین اساس و برای برگزاری هرچه بهتر و جامع تر این کنگره ستاد کنگره ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۳۵۳۵‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ شهید استان زنجان به ریاست استاندار تشکیل شد.
استاندار زنجان با تبریک اعیاد ماه رجب گفت: بر اساس گزارش هایی که توسط فرمانداران ارایه شد این برنامه ها کلی بود که چنانچه بخواهیم اقدامات موثر و جدی تری در خصوص کنگره ملی شهدا انجام دهیم با مشکل مواجه خواهیم شد.
فتح الله حقیقی بااشاره به اینکه این کنگره ملی است، اظهار داشت: چند مورد اجرای این ملی، استانی، چند عملیات شهرستانی و تعدادی از اجراها نیز وظیفه دستگاهی است که باید این اجراها به طور کامل تفکیک و تقسیم بندی شده و در چک لیست گنجانده شود.
وی ادامه داد: بعداز این مرحله، زمان اجرای کامل برنامه ها نیز  بر اساس چک لیست مشخص شود و چنانچه در موعد تعیین شده اتمام آن عملیاتی نشده بود علت عدم اجرا نیز گزارش شود.
استاندار زنجان گفت: از جلسه آینده فرمانداران و دبیرخانه کنگره ملی شهدا برنامه های انجام شده این کنگره را باید بر اساس چک لیست توضیح دهند.
حقیقی یادآوری کرد: با این اقدام می توانیم موانع پیش روی اجرای کنگره ملی ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۳۵۳۵‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ شهید استان زنجان را رفع کنیم.
وی افزود: وظیفه مشخص بدون توصیف به نام مدیران و روسای دستگاه های اجرایی و متولیان برگزاری کنگره ملی شهدای استان زنجان باید مشخص شود و برنامه هایی که در سطح ملی، استانی، ستادهای فرعی بر عهده فرمانداران است با زمان دقیق آن در چک لیست ها لحاظ شود.
استاندار زنجان گفت: یک نفر از دبیرخانه کنگره ملی شهدای استان زنجان معرفی شود و با همکاری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار، رییس دانشگاه آزاد زنجان چک لیست تهیه کنند.
حقیقی اظهارداشت: این چک لیست تا هفته آینده تهیه شود و با کمک هم آن را نهایی کنیم تا بر اساس چک لیست برنامه ها را به پیش ببریم.
وی تاکید کرد: انتظار دارم این مهم محقق و نهایی شده با امضای بنده ابلاغ شود و سپس یک نفر مسئولیت کنترل این چک لیست را داشته باشد و نتیجه نهایی آن را فرمانداران ارایه دهند.
استاندار زنجان گفت: تهیه‌ چک لیست الزام است که باید به حتم عملیاتی شود در غیر این صورت دچار مشکل می شویم.
حقیقی خاطرنشان کرد: پس از پایان کنگره گزارش عملکرد آن را باید به مقام معظم رهبری ارایه دهیم.
وی بر تشکیل کمیته مشارکت دستگاهی تاکید کرد و افزود: به منظور همکاری همه دستگاه ها در برنامه های کنگره ملی شهدای استان زنجان این کمیته به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تشکیل شود و در جلسه ای مدیران مشارکت کننده در این کمیته در خصوص فعالیت های خود گزارش ارایه کنند.
استاندار زنجان گفت: یقین دارم کنگره ملی شهدای استان با قوت انجام خواهد شد چراکه در هر برنامه ای که با جدیت ورود کرده ایم نتیجه مطلوبی داده است.


‭‭‭‭‭‭‭‭۳۴۴‬‬‬‬‬‬‬‬ هزار و ‭‭‭‭‭‭‭‭۹۵۹‬‬‬‬‬‬‬‬ برگ سند از شهدای استان زنجان جمع آوری شده است
فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: تاکنون موفق شده ایم ‭‭‭‭‭‭‭‭۳۴۴‬‬‬‬‬‬‬‬ هزار و ‭‭‭‭‭‭‭‭۹۵۹‬‬‬‬‬‬‬‬ برگ سند و ‭‭‭‭۲۸۴‬‬‬‬ هزار و ‭‭‭‭۶۲۲‬‬‬‬ قطعه عکس از شهدای هشت سال دفاع مقدس استان جمع آوری کنیم.
جهانبخش کرمی افزود: علاوه بر این ۸۹ ساعت فیلم، ‭‭‭‭۱۱۲‬‬‬‬ ساعت نوار کاست، تاریخ شفاهی، صوتی وتصویری نیز ‭‭‭‭۵۷۶‬‬‬‬ ساعت از جبهه های هشت سال دفاع مقدس جمع آوری و در اختیار دبیرخانه کنگره ملی ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۳۵۳۵‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ شهدای استان زنجان است.
وی ادامه داد: چهار هزار و ‭‭‭‭۱۹۹‬‬‬‬ حلقه نگاتیو نیز در اختیار این دبیرخانه است.
فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه اقدامات خوبی در خصوص کنگره شهدا انجام شده است، گفت: نیاز است در خصوص نصب بیلبوردها و تلویزیون دعای شهری با موضوع دفاع مقدس اقدام شود.
کرمی ادامه داد: فراخوان طرح های  تبلیغاتی با موضوع کنگره شهدا، تهیه و نصب تصاویری از شهدا در سطح جاده ها و دیوار نویسی با موضوع ایثار و شهادت انجام شود.
وی بر فراهم کردن زمینه همکاری کارشناسان فرهنگی و هنری و استفاده از ظرفیت هنرمندان تاکید کرد و اظهارداشت: کمیته اصناف که نقش مطلوبی در هشت سال دفاع مقدس ایفا کرده اند اعم از رزمندگان، ایثارگران و آزادگان و آموزش و پرورش در خصوص شهدای فرهنگی و دانش آموزی فعالیت و همکاری بیشتری داشته باشند.
فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: تک تک کسانی که در هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند هر کدام راوی جنگ تحمیلی هستند که خاطرات آنها باید به موقع جمع آوری شود.
کرمی یادآوری کرد: چاپ کتاب و آثار مکتوب از شهدا برای ما بسیار مهم است که نیاز است توان بیشتری برای این مهم گذاشته شود.

مستندی از فداکاری های روستاییان بلند پرچین ماهنشان در دست تدوین است
فرماندار شهرستان ماهنشان گفت: روستای بلند پرچین این شهرستان در جنگ تحمیلی ۴۰ خانوار داشت که ۱۷ شهید، ۹۵ رزمنده، ۱۸ جانباز و چهار آزاده را برای ایران اسلامی هدیه کرده اند.
جزونقی افزود: از برنامه های شاخص ماهنشان برای کنگره شهدا تهیه مستند از این روستاست که بتوانیم در سطح استان و کشور این روستا را معرفی کنیم.
وی ادامه داد: تهیه آلبومی از شهدا از دیگر اقدامات در این شهرستان است.
فرماندار شهرستان ماهنشان به اقدامات در دست اجرا اشاره کرد و اظهار داشت: تدوین خاطرات شهدا، مستند ماهنشان. در قالب فیلم کوتاه از این برنامه هاست.

مزار شهدای خدابنده ساماندهی شده است
فرماندار  شهرستان خدابنده از ساماندهی مزار شهدای این شهرستان خبرداد و گفت: تنها پنج درصد از این پروژه باقی مانده که تا برگزاری کنگره ملی شهدای استان زنجان به پایان خواهد رسید.
وی تاکید کرد: ۴۵۰ نهال به نام این تعداد از شهدای شهرستان خدابنده کاشته شده است.
فرماندار شهرستان خدابنده گفت: تاکنون ۱۰۰ مورد مصاحبه از خانواده های شهدای این شهرستان انجام شده است.
 وی خاطرنشان کرد: بسته های معیشتی شهرستان نیز به نیابت از شهدا برای خانوارهای کم برخوردار توزیع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =