پنتاگون: در حال ارزیابی حمله اخیر به پایگاه عین الاسد هستیم

تهران- ایرنا- وزیر دفاع آمریکا یکشنبه شب با بیان اینکه ایالات متحده با شرکای عراقی خود هنوز در حال ارزیابی اطلاعات حملات هفته گذشته به پایگاه عین الاسد است، گفت ما خواستار حق محافظت از سربازان خود هستیم.

به گزارش ایرنا، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگو با شبکه ای بی سی هشدار داد که مسئولان حمله موشکی هفته گذشته به یک پایگاه عراقی که میزبان سربازان آمریکایی است پاسخگو خواهند بود.

آستین افزود: پیام ما به کسانی که چنین حمله‌ای را انجام می‌دهند این است که از ما انتظار داشته باشند آنچه برای دفاع از خود لازم است انجام دهیم. 

وزیر دفاع آمریکا مدعی شد: ما حمله خواهیم کرد، اگر این همان کاری باشد که فکر می‌کنیم باید در زمان و مکانی به انتخاب خودمان انجام دهیم، ما خواستار حق حفاظت از سربازان خود هستیم. 

به گفته آستین، ایالات متحده هنوز در حال ارزیابی اطلاعات حمله هفته گذشته به پایگاه عین الاسد با شرکای عراقی خود است.

وزیر دفاع آمریکا در مورد پاسخ احتمالی به حمله هفته گذشته گفت: واشنگتن برای محافظت از منافع آمریکا در منطقه هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد.

با گذشته یک هفته از حمله به پایگاه عین الاسد، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا چهارمین بمب افکن بی ۵۲ خود را بر منطقه خاورمیانه به پرواز در آورد. 

با پایان دولت ترامپ و آغاز دولت بایدن تا کنون ارتش آمریکا دو بار بمب افکن‌های بی ۵۲ را به خاورمیانه اعزام کرده است. 

به گفته رسانه‌های عراقی، پایگاه نظامی عین الاسد محل استقرار نیروهای آمریکایی و ائتلاف، صبح  چهارشنبه گذشته با ۱۰ موشک هدف گرفته‌ شدند.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک پیمانکار آمریکایی در حملات اخیر به پایگاه عین الاسد کشته شده و هیچ کدام از نیروهای نظامی این کشور در حمله به پایگاه عین الاسد زخمی نشدند.
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =