وزیر گردشگری: تعداد تخت‌های اقامتی کشور ۲ برابر شد

گرگان - ایرنا - وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تعداد تخت‌های اقامتی کشور در دولت یازدهم و دوازهم به ۴۷۱ هزار تخت رسید و در مقایسه با قبل به حدود ۲ برابر افزایش یافت.

علی اصغر مونسان عصر روز یکشنبه در دیدار با آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان اظهار داشت: همچنین در این مدت حجم صادرات صنایع دستی کشور با احیای ۹۹ رشته صنایع دستی به ۶۰۰ میلیون دلار رسید.

وی به ظرفیت فراوان مناطق گوناگون کشور برای جذب گردشگر خارجی اشاره کرد و گفت: قبل از شیوع کرونا تعداد گردشگران خارجی سالانه به بیش از هشت میلیون نفر رسید و درآمد این بخش ۲/۸ درصد درآمد سالانه کشور را به خود داد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عصر امروز برای افتتاح متمرکز ۳۰۸ پروژه مرمت بناهای تاریخی، میراث فرهنگی و مذهبی کشور به گلستان سفر کرد.

حضور در برنامه "شب فرهنگی ایران - قزاقستان" دیگر برنامه امروز زیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در گلستان است.

مونسان در روز دوم سفر به گلستان فردا در برنامه افتتاح متمرکز ۳۰۸ پروژه مرمت بناهای تاریخی، میراث فرهنگی و مذهبی کشور که به صورت ویدئو کنفرانس از سوی رییس جمهوری بهره برداری می شود شرکت خواهد کرد.

از مجموع این طرح ها  ۱۴ پروژه متعلق به گلستان است که برای حفظ، احیا و مرمت آن ها  ۲۴۰ میلیارد ریال هزینه شد.

همچنین با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فردا دوشنبه ۵۱ پروژه گردشگری و صنایع دستی دیگر گلستان افتتاح و یا عملیات ساخت آن آغاز خواهد شد.

افتتاح سه هتل، یک هتل آپارتمان، سه مجتمع گردشگری، سه واحد پذیرایی سنتی، سه دفتر خدمات مسافرتی، ۱۶ اقامتگاه بومگردی، چهار مزرعه گردشگری و هفت خانه مسافر با سرمایه گذاری ۲۱ میلیارد و ۲۱۱ میلیون ریالی بخش خصوصی و ایجاد ۵۹۱ فرصت شغلی از جمله پروژه های قابل بهره برداری فردا در این استان است.

گلستان ۴۵۲ واحد گردشگری شامل ۲۳ هتل، ۶ هتل آپارتمان، پنج مُتل، ۱۰۱ واحد اقامتی بوم‌گردی، ۲۰۱ خانه مسافر، ۱۴ مهمانپذیر، پنج پانسیون، ۴۴ واحد پذیرایی، ۲۲ سفره خانه سنتی، ۷۵ دفتر خدمات مسافرتی، یک مجتمع تفریحی گردشگری، یک مزرعه گردشگری و چهار موسسه آموزش گردشگر دارد.

مجمموع تخت‌های واحدهای گردشگری گلستان هفت هزار و ۳۱۴ تخت در هزار و ۹۲۴ اتاق با ظرفیت پذیرش ۲۴ هزار و ۵۹۵ نفر روز و اشتغال ۲ هزار و ۳۶۰ نفر است.

گلستان با مناطق گردشگری، تفریحی، میراث فرهنگی و صنایع دستی گوناگون دارای افزون بر ۷۰۰ اثر ثبت ملی و ۲ اثر شامل برج آجری گنبدکاووس و بخشی از جنگل‌های هیرکانی در فهرست آثار جهانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =