۸ هزار نفر در خراسان شمالی به پویش ایران مهربان پیوستند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خیمنی(ره) خراسان شمالی گفت: از زمان اجرای این طرح تاکنون هشت هزار نفر در استان باهدف بهبود وضعیت معیشتی ایتام و فرزندان محسنین به پویش ایران مهربان پیوستند.

مجید الهی راد شامگاه یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح از آبان ماه امسال با هدف مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان در بهبود وضعیت معیشتی ۳ هزار و ۳۷۸ یتیم و ۳ هزار و ۳۱۷ فرزند محسنین زیر پوشش این نهاد اجرایی شد.

وی با بیان اینکه حامیان با برنامه ریزی های انجام شده به ۲۰ هزار نفر خواهد رسید، خاطرنشان کرد: هم اکنون سرانه پرداختی به ایتام و فرزندان محسنین استان بصورت نقدی و غیر نقدی ماهانه ۴ میلیون ریال است اما درصدد هستیم این مبلغ ماهانه به ۷ میلیون ریال افزایش یابد.

الهی راد تصریح کرد: تاکنون ۲۰ دستگاه اجرایی تعهد خود را که شامل مشارکت ۲۰ درصد کارکنان در این پویش است را محقق کرده اند.

وی افزود: در این میان ۵۰ درصد پیش بینی های پویش ایران مهربان یعنی ۷ هزار و ۴۴۱ مورد منجر به واریزی و کمک به ایتام و فرزندان محسنین شده است.

بیش از ۶۱ هزار خانوار با جمعیت ۱۱۱ هزار و ۷۳۵ نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در ردیف آخرین استانهای کشور قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =