استاندار: اعتبارات عمرانی زنجان امسال ۱۲۰ درصد افزایش داشت

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: اعتبارات عمرانی استان در ابتدای سال جاری ۳۸۰ میلیارد تومان بود که با افزایش ۱۲۰ درصدی به رقم ۸۵۰ میلیارد تومان رسید، مبالغی نیز به برخی پروژه‌های استان مانند ۲ خطه کردن راه آهن زنجان - تهران اختصاص یافت که در مجموع، مبالغ قابل توجهی را شامل می‌شود.

فتح الله حقیقی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه افزایش اعتبارات استان اقدام بسیار خوبی بود، افزود: این مساله همچنان باید پیگیری شود، اما اعداد نشان می دهد که مبالغی در مرکز وجود دارد که در صورت تلاش بیشتر می‌توان از آنها برای استان جذب کرد.

وی اضافه کرد: این قابلیت در مدیران استانی وجود دارد که در صورت اراده و همت، مبالغ بیشتری را برای استان جذب کنند که امیدواریم این مهم در سال آینده بیش از گذشته نمود داشته باشد.

استاندار زنجان، در خصوص درآمدهای استان نیز اظهار داشت: جای بسیار خوشحالی است که درآمدهای استان  همانند سالهای گذشته بهتر وصول شده و از طرفی از سال ۹۷ تا کنون از ۷۵ واحد تولیدی دفتر ۵۳ واحد از مرکز به استان منتقل شده که در طی چند ماهه آینده نیز مابقی این کار ادامه خواهد  یافت.

 حقیقی به افزایش ۳.۵ درصدی درآمدهای استان طی ۱۱ ماهه امسال نسبت به میزان هدف گذاری اشاره کرد و افزود: اعتبارات جاری نیز که در حدود ۲۶۸ میلیارد تومان در ابتدای سال بود، اکنون این رقم به ۳۶۶ میلیارد تومان رسیده است که ۳۶.۳ درصد افزایش نشان می دهد.

وی در خصوص بدهی دستگاه‌های اجرایی استان به شرکتهای خدمات رسان از جمله آب، برق و گاز اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی وظیفه دارند، بدهی های خود را پرداخت کنند و در این زمینه از دستگاههای خدمات رسان در صورتی که پرداختی ها انجام نگیرد آن را به اداره کل اقتصاد و دارایی استان اعلام کنند.

استاندار زنجان تاکید کرد: هر نوع پرداختی ها به دستگاههای اجرایی منوط به پرداخت بدهی به دستگاه های خدمات رسان است در صورت اعلام ابلاغیه های جدید، پرداختی ها با اولویت انجام خواهد گرفت.

دستگاههای اجرایی استان در برگزاری کنگره ملی سه هزارو ۵۳۵ شهید زنجان پای کار باشند

 حقیقی در ادامه به برگزاری کنگره ملی شهدای استان در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: انتظار بر این است که اعتبار دیگری به این امر تخصیص یابد، باید بصورت ویژه به این اقدام نگریست که همکاری دستگاهها ی متولی امر در تحقق این رویداد مهم بسیار ضروری است.

استاندار زنجان با بیان اینکه همکاری های بین بخشی می تواند به برگزاری باشگوه کنگره شهدای استان منتهی شود، گفت: انتظار بر این است که همه دستگاههای متولی در این رخداد پای کار باشند و تلاش مضاعف انجام دهند چرا که همه در این انقلاب سهم دارند و باید هزینه کرد.  

وی با تاکید بر اینکه حفظ انقلاب اسلامی با خون شهدا حاصل شده است، اضافه کرد: حداقل کار این است که عظمت، شکوه، ایثار و اقداماتی که توسط شهدا انجام گرفته با مستندات و به درستی به نسل کنونی منتقل شود که تحقق این مهم و برگزاری چنین کنگره را بیش از گذشته ضروری تر کرده است.

حقیقی تصریح کرد: این وظیفه ملی، میهنی و دینی مدیران دستگاههای اجرایی است که در برگزاری بهتر این کنگره مشارکت فعالانه ای داشته باشند، تا کاری ماندگار ثبت شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =