توجه به صنایع کوچک سبب رفع بیکاری می‌شود

 تهران- ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: راهبرد اشتغال در بخش صنایع کوچک و خانگی و توجه به این مهم به رغم سادگی آن دارای آثاری ارزشمند و در نهایت سبب رفع بیکاری خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ‌ سید مرتضی بختیاری روز یکشنبه در آیین اختتامیه جشنواره صنایع روستا دوست اظهار داشت: ایجاد اشتغال و توجه به صنایع کوچک با هدف توانمندسازی مددجویان با شعار این مهم را باید به انجام برسانیم، نباید از اشتغال خانگی، روستایی و صنایع خرد غافل شده و اشتغال در روستاها را تثبیت کرد.

 رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه به دنبال ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان هستیم، اظهار داشت :یکی از ماموریت‌های اصلی کمیته امداد توانمندسازی، ایجاد درآمد باثبات و پایدار است و باید با استفاده از ظرفیت همه دستگاهها این مهم تحقق یابد.

 بختیاری ادامه داد : توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد اما قبل از هر چیز باید برای ایجاد اشتغال پایدار با هدف گذاری و برنامه ریزی حرکت کرد.

 وی اظهار داشت: در این ارتباط مجلس شورای اسلامی با توجه به عملکرد کمیته امداد با توجه به هدف گذاری این نهاد برای سال ۱۴۰۰ اعتبارات این مهم را به یک هزار میلیارد تومان افزایش داده است.

وی گفت: روند موجود مسئولیت ما را سنگین‌تر کرده و برای تحقق این مهم با هدف رفع معضل بیکاری باید همه دستگاه‌ها پای کار آمده تا آن را ریشه کن کنیم.

برگزاری جشنواره صنایع روستا دوست

 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد نیز در این آیین گفت: برای برگزاری جشنواره صنایع روستا دوست بیش از ۳ هزار نفر با ارائه طرح های مختلف برای حضور در نمایشگاه با هم به رقابت پرداختند.

 حجت الله عبدالملکی اظهار داشت: در این ارتباط هیئت داوران نیز پس از بحث و بررسی های لازم  ۱۰۸ طرح را برای حضور در جشنواره انتخاب کرده که در پایان این مراسم به نفرات اول تا سوم هر طرح لوح تقدیر و جوایز نقدی اهدا شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha