اختصاص هزار میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه برای کارآفرینی ایثارگران

تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه‌ رسیدگی به بخش هزینه‌ای لایحه‌ بودجه سال ۱۴۰۰، با اختصاص مبلغ هزار میلیارد تومان برای اشتغال ایثارگران از طریق صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه با بازپرداخت هفت ساله موافقت کردند.

به گزارش ایرنا از «ایثار» در راستای بهره‌مندی جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران از اعتبارات موضوع بند «پ» ماده ۸۹ قانون برنامه ششم توسعه، مبلغ یک هزار میلیارد تومان جهت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به‌منظور امور کارآفرینی و اشتغال‌زایی جامعه ایثارگری اختصاص یافت.

این موضوع با پی گیری‌های صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و حمایت‌های راهبردی اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام پذیرفت.

شایان ذکر است، با گذشت پنج سال از تأسیس این صندوق مجموع پی گیری‌های صورت پذیرفته جهت نهادینه شدن اعتبار مذکور در بودجه سنواتی سالیانه کشور منجر به حصول نتیجه نشده بود که با اقدامات صورت پذیرفته این اعتبار در بودجه سال ۱۴۰۰ گنجانده شد و با تأیید شورای نگهبان قابلیت اجرا خواهد داشت.

اعتبار مذکور از طریق بانک‌های عامل با معرفی صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران با سرانه ۵۰ میلیون تومان به مشمولین دریافت تسهیلات قابل اعطا خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =