مرکز نوآوری جوانه دانشگاه تربیت مدرس گشایش یافت

تهران- ایرنا- مرکز نوآوری و کسب و کار جوانه دانشگاه تربیت مدرس امروز با حضور معاون علمی وفناوری ریاست جمهوری و شهردار تهران گشایش یافت.

به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  مرکز نوآوری و کسب و کار جوانه دانشگاه تربیت مدرس در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع میزبان ۱۰ شتاب دهنده و ۶۵ تیم در حوزه‌های تجهیزات پزشکی، گردشگری، رسانه، فناوری های نرم و خلاق،  فناوری های ارتباطات و اطلاعات و گیاهان دارویی است.

این مرکز  همه مولفه‌هایی که برای شکوفا شدن خلاقیت و تسریع فرآیند کار شتاب‌دهنده‌ها و پیشرفت استارتاپ‌ها و واحدهای فناور مورد نیاز است را در اختیار آنها می گذارد.

ارتباط بیشتر بدنه دانشگاهی با فضای کسب‌وکار و نوآوری و تسهیل فرآیند ارتباط اساتید با دانشجویان با شتاب‌دهنده از دلایل اصلی تاسیس این مرکز در دل دانشگاه است،  وجود این ساختمان در دانشگاه می‌تواند بستر مناسبی برای دانشجویان خلاق و صاحب ایده فراهم کند تا بتوانند در مسیر صحیح با شتاب بیشتر و در قالب کارهای تیمی ایده خود را به کسب‌وکاری موفق تبدیل کنند، این ساختمان همچنین فضای کار اشتراکی اختصاصی و نیمه‌اختصاصی به استارتاپ ها ارائه می کند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با حضور در این مرکز ضمن افتتاح آن، از شتاب‌دهنده‌های فعال و محصولات و خدمات آنها بازدید کرد و با ایده‌پردازان و صاحبان این ایده‌ها و محصولات به گفت‌وگو نشست و از نزدیک با دستاوردها و چالش‌هایی که سر راه فعالیت آنها وجود دارد، آشنا شد.

شتاب دهنده‌های تولیدکننده گیاهان دارویی، فعالان در حوزه های توسعه صادرات، گردشگری، تجهیزات پزشکی، سلامت،ارائه خدمات به استارتاپ‌ها ،  مواد و انرژی،  فناوری های نرم و رسانه و مرجعی برای تسهیل استخدام در کشور در این مجموعه مستقر هستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =