مدیرعامل باشگاه: سال بسیار خوبی برای رعد پدافند هوایی ارتش بود

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی رعد پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: با وجود شرایط کرونایی حاکم در ورزش کشور، سال ۹۹ سال بسیار خوبی بود؛ در اکثر رشته ها توانستیم به آن جایگاهی که مدنظرمان بود دست پیدا کنیم و به اهدافمان رسیدیم.

به گزارش ایرنا، سرهنگ محمد صانعی، مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی رعد پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با ایرنا، درباره مسابقات اخیری که رعد پدافند در آنها شرکت کرده است اظهار داشت: مسابقات جودوی نیروهای مسلح برای اولین بار به صورت لیگ و به میزبانی ارتش برگزار شد. با توجه به اینکه تیم رعد پدافند در مسابقات ارتش قهرمان شده بود به عنوان نماینده ارتش در رقابت‌های نیروهای مسلح هم حضور پیدا کرد و موفق شد مقام قهرمانی را به دست بیاورد.

وی در ادامه افزود: مسابقات هندبال لیگ یک کشور هم به انجام رسید و تیم رعد پدافند با اقتدار به مقام قهرمانی دست پیدا کرد و موفق شد راهی لیگ برتر هندبال شود. انشالله برنامه‌های ویژه‌ای برای حضوری آبرومند در لیگ برتر هم خواهیم داشت. از طرفی رقابت‌های لیگ برتر واترپلو به تازگی به صورت متمرکز به انجام رسید. ما برای رسیدن به عنوان قهرمانی وارد مسابقات شدیم اما شرایط ویژه کرونایی، مسائلی را به وجود آورد که باعث شد تا در نهایت به مقام سومی دست پیدا کنیم. این اولین بار بود که تیم رعد پدافند مقام سومی لیگ برتر واترپلو را به دست می‌آورد.

مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی رعد پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این سوال که سال ۹۹ چگونه گذشت، بیان داشت: با وجود شرایط کرونایی حاکم در ورزش کشور، سال خیلی خوبی بود. در اکثر رشته ها توانستیم به آن جایگاهی که مدنظرمان بود دست پیدا کنیم و به اهدافمان رسیدیم. در رشته‌های کشتی فرنگی، کاراته، وزنه‌برداری، تنیس روی میز، واتپرلو، جودو، بسکتبال، دوگانه، دوچرخه‌سواری و بدمینتون شرکت کردیم و تیم های خوبی را روانه مسابقات کردیم. در مسابقات بدمینتون به مقام قهرمانی نائل شدیم. در فوتسال، موفق شدیم مجوز حضور در لیگ دسته یک را به دست بیاوریم. رقابت‌های دوگانه، جودو، تنیس روی میز و کاراته هنوز باقی مانده و مسابقاتش در حال برگزاری است.

وی درباره اهداف رعد پدافند در سال ۱۴۰۰ تصریح کرد: ما سلسله مراتب داریم و با توجه به رهنمودهای ستادهای برتر باید عمل کنیم. معمولا در جلسات آخر سال مشخص می‌شود که با توجه به توانمندی هایی که داریم؛ در چه رشته‌هایی می‌توانیم شرکت کنیم. منتظر هستیم تا ابلاغ برای ما صادر شود. به احتمال فراوان رشته‌های ما کم نخواهد شد و به تعدادش افزوده می‌شود.

سرهنگ صانعی درباره فعالیت‌هایی که در ورزش همگانی صورت گرفته است توضیح داد: در بعد ورزش همگانی هم از قافله عقب نماندیم. هر هفته سه جلسه ورزش صبحگاهی برای همه نیروهای مسلح اجرا می‌شود. در سه نوبت یک ساعته پرسنل به ورزش همگانی دعوت می‌شوند. این ابلاغی است که از سوی ستادهای برتر صورت گرفته است. در کنار آن برنامه‌های راه‌پیمایی خانوادگی و کوهپیمایی برای پرسنل کادر و خانواده‌هایشان در نظر گرفتیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: طی سال های اخیر به برنامه‌های علمی پیشرفته‌ای روی آورده‌ایم. آزمایش‌های علمی را با استفاده‌ از دستگاه های مختلف روی کارکنان انجام می دهیم و میزان آمادگی جسمانی آنها را می‌سنجیم و با توجه به آن برنامه‌های ورزشی ارائه می‌دهیم تا نقایص برطرف شود.

سرهنگ محمد صانعی در پایان گفت: حُسنی که باشگاه‌های نظامی دارند این است که می‌توانند کمک حال فدراسیون‌ها و ورزشکاران باشند. ما می‌توانیم جوانان ملی‌پوش را جذب کنیم تا دوره خدمتشان را اینجا سپری کنند بدون اینکه آسیبی به آنها وارد شود و یا مشکلی بر سر راه پیشرفتشان ایجاد شود. در مقابل می‌توانیم همکاری‌های دوجانبه دیگری داشته باشیم که موجب تعالی ورزش کشور شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =