فعال سیاسی: اظهارنظر غیرکارشناسی به منافع ملی آسیب می‌زند

شیراز- ایرنا- دبیر حزب اعتدال و توسعه استان فارس، با اشاره به اظهارات اخیر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه با نشریه فایننشال تایمز گفت: اظهارنظرهای غیرکارشناسی توسط افراد غیرذیصلاح در امور مختلف، بلای جان کشور است و به منافع ملی آسیب می‌زند.

میر اعظم هاشمی، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اینکه هر کس در هر جایگاهی هر زمان دلش خواست در خصوص دیپلماسی و سیاست خارجی کشور اظهار نظر ‌کند به هیچ وجه منطقی، عقلانی و قابل قبول نیست.
وی ادامه داد: صاحبان تریبون باید بدانند که اظهارنظرهای غیرمرتبط با حوزه مسئولیت، برای کشور و نظام تبعات و هزینه دارد و باید پاسخگوی عمل خود باشند.
دبیر حزب اعتدال و توسعه استان فارس تصریح کرد: انجام مذاکره و اظهار نظر در خصوص مسائل مرتبط با آن وظیفه دستگاه دیپلماسی است و دستگاه دیپلماسی کشور نیز تا به امروز در چارچوب منافع کشور و نظام به خوبی عمل کرده است.
هاشمی گفت: اگر کسی به دنبال این است که تنور انتخابات را برای خودش گرم کند بهتر است مسیری را در پیش بگیرد که به مردم و نظام لطمه نزد و هزینه وارد نکند وگرنه با چنین اظهار نظرهای محفلی، انتخاباتی و غیرکارشناسی راه به جایی نخواهد برد.
او اظهار داشت: هر صدایی که مخالف دیپلماسی قانونی کشور باشد مغایر با سیاست‌های نظام تلقی می‌شود.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با نشریه انگلیسی  فایننشال تایمز گفته بود: ایران زمانی حاضر به مذاکره با آمریکا و قدرت‌های جهانی است که سیگنال (علامت) روشنی دریافت کند.
وی در این مصاحبه گفته است: آنها باید به ما اطمینان خاطر دهند که همه تحریم های اعمال شده پس از برجام در عرض یک سال لغو می شود و به ما می گویند برای این روند مذاکره کنید.
سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات او، نظرات مطرح شده در این مصاحبه را شخصی تلقی کرد و در توییتر نوشت: عرصه سیاسی ایران پویاست و مقامات نظرات متنوعی مطرح می‌کنند اما آن نظرات، نباید با سیاست رسمی دولت اشتباه گرفته شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =