کرونای انگلیسی در استان لرستان در حال گردش است

خرم‌آباد - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: کرونای انگلیسی در استان انتشار یافته و در حال گردش است که تنها راه پیشگیری از بروز همه‌گیری آن رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

به گزارش ایرنا دکتر "مریم کوشکی" روز یکشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها اعلام کرد: سرعت انتشار ویروس کرونای جهش یافته بسیار بیشتر از کرونای معمولی است و از این به بعد باید هر ابتلا را از نوع ویروس جهش یافته تلقی کرد و با تمرکز و دقت بالا مراقبت های لازم را انجام داد.

وی با تاکید بر دوری از مکان های شلوغ تا حد امکان و رعایت فاصله اجتماعی افزود: توصیه می شود برای پیشگیری بهتر از، در مکان های پرازدحام علاوه بر ماسک های معمولی از ماسک های پارچه ای به صورت همزمان استفاده شود.

وی خطر شیوع کرونای انگلیسی در لرستان را جدی دانست و گفت: رعایت فاصله بین افراد حداقل به اندازه یک متر و نیم رعایت شود.

کوشکی با تاکید بر اینکه دید و بازدیدهای نوروز می تواند منجر به طغیان مرگ بار بیماری کووید ۱۹ در لرستان شود گفت: مردم باید در این ایام مانند سال گذشته و حتی شدیدتر دید و بازدیدها را منتفی کنند و یا به صورت مجازی انجام دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: کرونای جهش یافته، کودکان و نوجوانان را بسیار بیشتر از کرونای معمولی درگیر می کند بنابراین خانواده ها برای حفظ سلامت فرزندان خود، حضور در مکان های عمومی را محدود و دید و بازدید نوروز را منتفی کنند.

کوشکی تصریح کرد: جلسه آینده ستاد استانی مبارزه با کرونا در خصوص محدودیت های جدید در لرستان تصمیم گیری خواهد شد.

تعداد مبتلایان کرونا در استان از ابتدای شیوع این ویروس تا ۱۵ اسفند به ۶۸ هزار و ۶۸۵ نفر رسیده است که یکهزار و ۳۵۱ نفر از این تعداد جان باخته اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =