انتخابات در ایران اسلامی، مظهر اتحاد و همبستگی مردم است

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران مظهر اراده مردم و اتحاد و همبستگی آحاد ملت است و اداره امور کشور در سایه برگزاری انتخابات، متکی بر اراده و آرای مردم صورت می گیرد.

علی مصطفوی روز یکشنبه در نشست فرمانداران آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری انتخابات مختلف در کشور افزود: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران مظهر اراده مردم است و اداره امور کشور متکی بر اراده و آرای مردم صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: قانون انتخابات در کشور قانونی پویا است و اگر مردم و مجریان انتخابات به وظایف قانونی خود در مورد انتخابات استفاده کنند، انتخابات به فرصتی برای اتحاد و همبستگی مردم تبدیل خواهد شد و ما شاهد حضور مردم در پای صندوق های رای خواهیم بود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی مشارکت حداکثری، قانونمداری ، امانتداری و بی طرفی را چهار اصل مهم انتخابات عنوان کرد و اظهار داشت: تلاش می کنیم با رعایت این اصول، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنیم.

وی با اشاره به زندگی مسالمت آمیز پیروان اقوام و ادیان مختلف در آذربایجان غربی، این استان را رنگین کمان ادیان و اقوام دانست و گفت: استکبار جهانی در کمین است این فرصت را به عنوان یک تهدید در کشور معرفی کند و این درحالی است که پیروان ادیان و اقوام مختلف در آذربایجان غربی با اتحاد و همبستگی در کنار هم توطئه های دشمنان را نقش بر آب می کنند.

مصطفوی در ادامه با اشاره به برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور در خرداد ماه ۱۴۰۰ ، گفت: انتخابات شوراهای اسلامی شهر در ۴۸ شهر و شوراهای اسلامی روستا در ۲ هزار و ۱۷۲ روستای استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به آمادگی استان برای برگزاری این انتخابات، گفت: برای اخذ آرای مردم در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، سه هزار رو ۵۱۲ شعبه اخذ رای و برای انتخابات ریاست جمهوری ۲ هزار رو ۹۶۲ شعبه اخذ رای در استان  پیش بینی شده که بعد از تصویب هیات های اجرایی نهایی می شوند.

وی همچنین با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور و احتمال پایدار بودن این شرایط در زمان انتخابات و روز رای گیری نیز گفت: تدابیر لازم برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی در این ایام توسط وزارت کشور اندیشیده شده است.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد آینده برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha