آیین روز شهدا در خراسان شمالی مجازی برگزار می‌شود

بجنورد- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: امسال به علت شیوع ویروس کرونا، برنامه‌های آیین گرامیداشت روز شهدا متفاوت از سال‌های گذشته و با رویکرد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، سیدعابس حسینی روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت برنامه‌های بزرگداشت روز شهدا اظهار داشت: به همین مناسبت ۲۷ عنوان برنامه فرهنگی برگزار می شود.

وی افزود: در این راستا پنج بانوی شهیده و ۲ جانباز و ۲۰ رزمنده استان در چارچوب کنگره ملی بزرگداشت ۱۷ هزار زن شهیده، جانباز و آزاده مورد تجلیل قرار می‌گیرد.

وی گفت: دیدار و سرکشی از جانبازان و والدین شهدا همواره در دستور کار مسوولان بوده، هر مدیرکل و مسوول در جدولی که تدوین شده است ۲ جانباز و ۲ خانواده شهید را به صورت سازمان یافته ملاقات کرده و متناسب با مسوولیتی که دارند به مشکلات آنان رسیدگی می‌کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی تعویض بنرهای شهدا در سطح شهر، فضاسازی و نصب پوستر روز گرامیداشت شهدا در سطح شهرها، مصاحبه با رسانه ها و مطبوعات، توزیع بسته‌های بهداشتی در بین والدین بیمار شهدای معزز، پاسخگویی از طریق سامد(سامانه ارتباط مردم و دولت)، پاسخگویی به تماس‌های جامعه هدف در سامانه هاتف (با شماره تماس ۱۶۱۶)، غرس نهال به یاد هر شهید یک درخت و برگزاری مسابقه نقاشی و انشا نویسی با موضوع سیره شهدا به صورت اینترنتی را از دیگر برنامه‌های گرامیداشت روز شهدا دانست.

حسینی با اشاره به ۲۲ اسفند، روز بزرگداشت شهدا، خاطرنشان کرد: این روز، فرصت مغتنمی است تا اهمیت و ضرورت ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به آحاد جامعه به‌ویژه جوانان تبیین شده و اقشار مختلف مردم، بیش از پیش با رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهدا آشنا شوند.

وی افزود: تاریخ پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مملو از ایثار و ایثارگرانی است که با رشادت، فداکاری و ازجان‌گذشتگی خود زمینه استقلال، آزادی، ترقی و تعالی کشور را فراهم کرده‌اند.

بنیاد شهید و امور ایثارگران در ۲۲ اسفند سال ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی(ره) و برای خدمت‌رسانی به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت تاسیس شده است.

۴۵ درصد جامعه ایثارگری در بجنورد ساکن هستند.

خراسان شمالی که بیش از سه هزار شهید و هفت هزار جانباز تقدیم نظام اسلامی کرده، ۳۵ هزار رزمنده در جبهه ها داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha