آب شرب هیچ ‌مدرسه‌ای به دلیل بدهی آب‌بها قطع نشده است

تهران - ایرنا - معاون درآمد و امور مشترکان آبفای استان تهران گفت: آب شرب هیچ ‌مدرسه‌ای تا امروز در استان تهران به دلیل بدهی آب‌بها قطع نشده است.

به‌گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت نیرو، «سید رسول باقری» افزود: بر اساس قانون، مدارس دولتی به ازای مصرف ۱۶۰ لیتر آب در ماه برای هر دانش‌آموز معاف از پرداخت آب‌بها و تبصره‌های قانونی هستند.

وی ادامه‌داد: چنان‌چه مدارس دولتی بیشتر از این مقدار مصرف کنند، آب‌بهای آنها با نرخ قیمت تمام شده آب (نرخ دستگاه‌های اجرایی) محاسبه می‌شود و همچنین مصرف بالاتر از ظرفیت قراردادی در ماه نیز مشمول محاسبه با نرخ آزاد خواهند بود.

باقری با اشاره به خدمات‌رسانی به سه هزار و ۱۹۸ مدرسه دولتی در استان تهران، خاطرنشان‌کرد: اکنون یک‌هزار و ۹۸۸ مدرسه دولتی و ۶۳۹ مدرسه غیردولتی افزون بر ۹۲ میلیارد ریال آب بها به شرکت آب و فاضلاب استان تهران بدهکار هستند.

وی گفت: آب‌بهای مدارس غیرانتفاعی تا ظرفیت قراردادی با نرخ آموزشی و بالاتر از آن به صورت نرخ آزاد محاسبه می‌شود.

معاون درآمد و امور مشترکان آبفای استان تهران با تاکید بر همکاری این شرکت با آموزش و پرورش، تاکید کرد: این شرکت آماده است تا مساعدت لازم را برای دریافت بدهی مدارس به صورت اقساط فراهم کند.

به گفته باقری، درخصوص کارمزد دفع فاضلاب، آبونمان آب و آبونمان فاضلاب هیچگونه معافیتی برای مدارس وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، ۱۹ بهمن ماه وزیر نیرو به مصرف حدود ۸۸۰ میلیون کیلووات ساعت برق در مدارس اشاره کرد و گفت: وزارت نیرو آمادگی دارد به جای معافیت، نسبت به پرداخت هزینه برق و آب به مدارس با هدف فرهنگ‌سازی مصرف بهینه انرژی اقدام کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =