مرکز مانیتورینگ اپلیکیشن‌های داخلی افتتاح شد

تهران- ایرنا- مرکز مانیتورینگ اپلیکیشن‌های داخلی به عنوان یک مرکز مدرن که می‌تواند به رصد بهتر اپلیکیشن‌های داخلی کمک کند، امروز (یکشنبه) افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «ابوالحسن  فیروزآبادی» دبیرشورای عالی فضای مجازی در مراسم افتتاح مرکز مانیتورینگ پلتفرم‌های دیجیتال همراه اول  در ساختمان مرکزی شرکت همراه اول افزود: امروز شاهد افتتاح یک مرکز مدرن در حوزه مانیتورینگ شبکه بودیم که فراتر از مانیتورینگ‌های یک اپراتور است.

وی بیان‌داشت: در این مرکز تمهیداتی اندیشیده شده تا وضعیت به‌کارگیری سکوها و اپلیکیشن‌های ایرانی رصد بهتری شود.

فیروزآبادی ادامه‌داد: امروز ما شاهد این بودیم که در این مرکز چند VOD (پلتفرم‌های پخش ویدئو)، شبکه دانش‌آموزی شاد و چهار پیام‌رسان بومی مانیتور می‌شود و نشان می‌دهد مردم در حال استفاده از این بسترهای داخلی هستند که همراه اول این پروژه را از چند ماه قبل آغاز کرد و اکنون به مرحله نهایی رسیده است.

دبیرشورای عالی فضای مجازی بیان‌داشت: امروز شاهد خبر خوشی درباره افتتاح یک موتور جست‌وجو و مرورگر بودیم که از قابلیت‌های محلی خوبی برخوردار است و امیدوار هستیم که بخش بزرگی از نیازهای مردم را به مراتب بهتر از مرورگرهای خارجی تامین کند.

وی اظهار داشت: ما در مرکز ملی فضای مجازی به دنبال این هستیم تا شرایطی فراهم شود که اپلیکیشن‌های ایرانی از مزیت‌های سرزمینی استفاده کنند و سرویس بهتری از مشابه خارجی به شهروندان ارائه دهند.

فیروزآبادی یادآور شد: یکی از مواردی که کسب‌وکارها را در فضای مجازی آزار داده و وقت‌شان را می‌گیرد، این است که در طول روز برای ورود به اپلیکیشن‌های مختلف باید بارها کله عبور و رمز کاربری را وارد کنند.

وی تاکید کرد: اکنون امکانی با عنوان  single sign on وجود دارد تا کاربر بتواند با یک امضا وارد فضای مجازی شود، او با این امضای معتبر می‌تواند به هر وب‌سایتی در فضای مجازی ورود کند.

این مقام مسوول گفت: در این راستا باید هماهنگی‌های لازم بین‌دستگاهی را فعال کنیم تا وقتی کاربر وارد محیط مجازی می‌شود نیاز نباشد که دائم کلمه عبور و رمز خود را وارد کند؛ امروز در بازدیدی که از این محل داشتیم قول دادیم این امکان را برای اپلیکیشنی که تعداد بالایی از مردم از آن استفاده می‌کنند، فعال کنیم.

فیروزآبادی تاکید کرد: این کار در ادامه نظام هویت معتبر انجام می‌شود و ما با توسعه این نظام به دنبال تسهیل فعالیت کاربر و تبادل بین دستگاهی هستیم.

«مهدی اخوان بهابادی» مدیرعامل همراه اول نیز گفت: مرکزی که امروز رونمایی شد، مرکز مانیتورینگ خدمات پایه دیجیتال است که در مجموعه همراه اول به‌طور رسمی آغاز به کار کرد.

وی اظهار داشت: خدمات پایه‌ای که در شبکه ملی اطلاعات کشور در حال ارائه است در این مرکز مانیتور می‌شود و اگر مشکلی وجود داشته باشد، رویت شده و حل می‌شود.

اخوان افزود: خدماتی مانند شبکه دانش آموزی شاد، موتور جستجوهای کشور و برخی موتور جستجوها در این مرکز در حال مانیتور شدن هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =