قلعه‌نویی: نمی‌دانم گناهم چیست؛ ایرادم را بگویید تا خودم را اصلاح کنم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان، گفت: نمی‌دانم گناهم چیست که در حساس ترین دیدار تیمم محروم هستم. ایرادم را بگویید تا خودم را اصلاح کنم.

به گزارش ایرنا، امیر قلعه‌نویی در مورد آخرین شرایط تیمش پس از تساوی مقابل مس‌رفسنجان در هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال در گفت‌وگویی رادیویی، اظهار داشت: ابتدا باید از مدافعان سلامت که در این شرایط خاص ایثار می‌کنند، تشکر کنم.  

وی در مورد اینکه تیمش در چند هفته اخیر نتوانسته نتایج خوبی بگیرد، افزود: ما را وارد چالش کردند. ابتدا پاسخ این پرسش را بدهند چرا چند هفته است کنار تیمم نیستم؟ از اعضای کمیته انضباطی تشکر می‌کنم و حکم صادر شده علیه خودم را می‌پذیرم، اما گفتم ایراد از من است و ایرادم را بگویید تا خودم را اصلاح کنم. وقتی یک اشتباه تکرار می‌شود دیگر نام آن اشتباه نیست بلکه تصمیم است.

سرمربی گل‌گهر خاطرنشان کرد: این اشتباهات از زمان حضورم در سپاهان، ذوب‌آهن و گل‌گهر وجود دارد. سال گذشته در دیدار سپاهان و صنعت نفت، سرمربی سپاهان بودم که داور، سروش رفیعی را به‌خاطر تکل از زمین اخراج کرد. همان بازیکن در ترکیب سپاهان مقابل ما هفته گذشته با شدت بیشتری تکل زد، اما داور خطا هم نگرفت.

قلعه‌نویی در رابطه با نشست خود با اعضای کمیته انضباطی گفت: قرار شد دوستان فیلم بیاورند و من هم فیلم‌هایی که دارم را بیاورم. انتظار داشتم ابوالفضل حسن‌زاده رییس کمیته انضباطی اجازه می‌داد فیلم‌های خودمان را می‌آوردیم. از ۸، ۷ پنالتی اعلام شده علیه ما، ۶ پنالتی به  گفته کارشناسان اشتباه بود. به گفته کارشناسان گل سالم و پنالتی‌های ما گرفته نشده و ما می‌گوییم همه آنها سهوی بوده است. سال دوم حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کنیم و وقتی گل سالم و پنالتی ما در یک بازی حساس مقابل تراکتور گرفته نمی‌شود، شیرازه روانی تیم به هم می‌ریزد.

وی با بیان اینکه در دو بازی گذشته کنار تیمش نبوده است، تصریح کرد: در دیدار بعدی گل‌گهر در جام حذفی هم به خاطر این رای همراه تیمم نیستم. دلیل غیبتم هم پنالتی بود که به اشتباه علیه تیم من گرفته شد و همه کارشناسان گفتند پنالتی نبود. یک روز با سپاهان، یک روز با ذوب‌آهن و یک روز با گل‌گهر همین برنامه بوده است. حتی در مسابقاتی که پیروز شدیم، اشتباهات داوری را علیه خودمان شاهد بودیم.

سرمربی گل‌گهر اضافه کرد: در دیدار رفت با مس رفسنجان گل سالم ما را خطا گرفتند. ما گل‌گهر هستیم و تجربه تیم‌های بالای جدول مثل فولاد، سپاهان، تراکتور، استقلال و پرسپولیس را نداریم.

قلعه‌نویی خاطرنشان کرد: اگر اشتباهات داوری نیم‌فصل اول را بررسی کنید، متوجه می‌شوید ۸ تا ۹ امتیاز در لیگ امسال ضرر کردیم. اگر همین ۸ امتیاز به ما اضافه شود، به کدام رده می‌رویم؟ اگر از داوری سود بردیم، مرا تا آخر عمر محروم کنید. اگر هم این اتفاق نیفتاد، حسن‌زاده بگوید حکم ما اشتباه بوده است. من از چند داور دلجویی کردم و گفتم بگویند اشتباهم چه بوده است. چرا باید در حساس‌ترین بازی محروم شوم؟

قلعه‌نویی با اشاره به اتفاقات دیدار با نساجی بیان کرد: ادعای من بیشتر است، اما در بازی با نساجی به گفته کارشناسان یک پنالتی اشتباه به ضرر ما گرفتند. به کمک‌داور گفتم شما را گذاشته‌اند که به داور کمک کنید. به من کارت زرد دادند و مقابل پرسپولیس غایب بودم.

وی اضافه کرد: کمیته انضباطی که روی عدالت آنها شکی ندارم، یک هفته بعد رأیی دادند که مقابل سپاهان و مس رفسنجان نبودم و در جام حذفی هم نیستم. باید عدالتی باشد. به هر تیمی که می‌روم، اشتباهات داوری علیه من می‌شود. تفاوت رفتار صورت گرفته با تکل سروش رفیعی، یک مورد از ۵۰ مورد است.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در رابطه با اینکه آیا پیشنهاد گل‌گهر باعث از بین رفتن تمرکز او شد یا خیر، اضافه کرد: خیر. هم نامه زده شد. در همین راستا با رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل استقلال هم صحبت کردم. با این حال مانند بحث سال گذشته سپاهان و تیم ملی گفتم هر چه مدیران بگویند. با پیشنهاد استقلال مخالفت شد و با تمام وجود کار می‌کنم. دوست ندارم کارم را وسط راه رها کنم.

وی تاکید کرد: به فرهاد مجیدی تبریک می‌گویم و به  محمود فکری، پرویز مظلومی، صمد مرفاوی و حنیف عمران‌زاده خسته نباشید می‌گویم. مربیان در تیمی که هستند ابتدا باید درهای خروج را پیدا کنند.

قلعه‌نویی تصریح کرد: تیم ما بهترین کیفیت را ارائه می‌کند و امیدوارم اگر مسئله‌ای در کار است، تیم گل‌گهر به‌خاطر من آسیب نبیند. ۸ تا ۹ امتیاز از اشتباهات سهوی داوری ضرر کردیم. دیدار روز گذشته (شنبه) مقابل مس رفسنجان بسیار پرفشار بود که بدشانسی آوردیم.در طول فصل، ۱۳ بار توپ را به تیر دروازه زدیم که روز گذشته هم دو بار این اتفاق افتاد و در این زمینه رکورد زدیم.

سرمربی گل‌گهر در مورد عملکرد داوران دیدار تیمش برابر مس رفسنجان خاطرنشان کرد: هر چند در یک صحنه اعتقاد به پنالتی داریم، اما از رضا کرمانشاهی و گروهش تشکر می‌کنم. دو امتیاز از دست دادیم، اما جایی که عدالت بوده و دو تیم بازی درگیر شونده‌ای داشتند، تیم داوری قضاوت خوبی داشت و باید از آنها تشکر کنم. ما در چهار، پنج سال گذشته از داوری آسیب دیدیم و عزیزان تحت تأثیر برخی مسائل قرار نگیرند. ان‌شاءالله من خودم را اصلاح کنم تا عزیزان چنین نگاهی نسبت به من نداشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha