لایحه ادغام ۲ معاونت شهرداری تهران تصویب شد

تهران- ایرنا-شورای شهر تهران، لایحه ادغام ۲ معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی شهرداری پایتخت را تصویب کرد.

به گزارش ایرنا، در قالب یکی از دستورهای جلسه دویست و هفتاد و هشتم شورای شهر تهران لایحه شهرداری مبنی بر ادغام ۲ معاونت «برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراها» و «توسعه منابع انسانی» مطرح، بررسی و در نهایت با ۱۵ رای تصویب شد.

در ابتدای روند بررسی این لایحه احمد مسجد جامعی یکی از اعضای شورای شهر تهران خواستار کوتاه کردن روند بررسی ساختار تشکیلاتی این ۲ معاونت از سه ماه به یک ماه شد و دلیل پیشنهاد خود را نبود زمان کافی برای طولانی شدن زمان بررسی اعلام کرد.

مسجد جامعی تاکید کرد: اگر قرار است اتفاقی با این مصوبه رخ دهد، باید ظرف یک ماه تمامی کارهای آن انجام گیرد تا به فرمانداری برای طرح و تصویب ارسال و ریل گذاری لازم برای اجرای آن انجام شود.

در ادامه این جلسه، مجید فراهانی خواستار اضافه کردن بندی به این لایحه مبنی بر راه اندازی اداره کلی با عنوان دفتر پایش برنامه، مدیریت پروژه و اطلاعات عملکرد شد.

فراهانی علت ارائه این پیشنهاد را حذف واحدهای دارای عملکرد موازی در ساختار شهرداری شد و آن را زمینه ساز تقویت ظرفیت کارشناسی برشمرد.

وی در ادامه به عملکرد ضعیف شهرداری تهران در حوزه اقتصادی و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و غیر دولتی اشاره کرد و پیشنهاد داد که معاونتی با عنوان مالی و سرمایه گذاری راه اندازی شود تا این مباحث را به شکل تخصصی پیگیری و رصد کند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: پیشنهاد دادیم که در شهرداری و ذیل معاونت اقتصادی و مالی که فاقد اداره کلی برای امور اقتصادی و سرمایه گذاری است با حذف و ادغام واحدهای موازی اداره کل در سطح پایین تر تشکیل شود تا مسئولیت این بخش را بر عهده گیرد.

در ادامه این جلسه، مصوبه ادغام ۲ معاونت «برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی» شهرداری تهران، به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha