تاکید فرمانده ناجا بر ضرورت تحول در کلانتری و پاسگاه‌ها

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی کلانتری و پاسگاه‌ها را ویترین نظام عنوان کرد و تحول در این مراکز را اولویت ناجا دانست.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری روز یکشنبه در همایش سراسری میثاق با ولایت ویژه روسای کلانتری ها، فرماندهان پاسگاه ها و مراکز انتظامی (ویدئو کنفرانسی) افزود: مقام معظم رهبری طی فرمایشاتی با اشاره به اهمیت و کارکرد کلانتری ها و پاسگاه ها، این مراکز را ویترین نظام و پیشانی نیروی انتظامی معرفی کردند، این بیانات حاکی از اهمیت کلانتری ها، پاسگاه ها و مراکز انتظامی است که بیشترین ارتباط و تعامل را با مردم دارند و در عین حال با ارائه بیشترین خدمات به مردم و مراجعان، به نوعی تابلوی نظام نیز معرفی می شوند.

وی تحول در کلانتری و پاسگاه ها را شامل مولفه های متنوعی دانست و گفت: این تحولات شامل تغییرات در ابنیه، اماکن و تجهیزات است، در عین حال در تحقق این مهم به تعالی و استانداردسازی رفتار نیروهای پلیس تاکید ویژه ای داریم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به حضور گسترده نیروهای پلیس از مرز تا مرکز به اهمیت تامین نظم و امنیت در کشور پرداخت و گفت: نیروی انتظامی دارای گستردگی و تنوع ماموریت است و در عین حال با وسعت اختیارات قانونی حین اجرای ماموریت ها با آحاد مردم در طیف، سنین و جنس مختلف در ارتباط است، تامین و توسعه نظم و امنیت بر عهده نیروی عظیم انتظامی است که تحقق این مهم با همت و تلاش شبانه روزی و فداکارانه همکارانم در سراسر کشور محقق می شود.

قدردان امنیت باشیم

وی با بیان اینکه باید قدردان امنیت مطلوب و مثال زدنی حاکم بر کشور باشیم، خاطر نشان کرد: نتیجه زحمات شبانه روزی همه نیروهای پلیس از مرز تا مرکز، رضایت مندی مقام معظم رهبری و مردم از پلیس است که این مهم را بالاترین سرمایه و مدال افتخاری بر سینه می دانیم.

ارتقاء میزان اعتماد و رضایت مردم از پلیس

سردار اشتری با اشاره به نظرسنجی های صورت گرفته توسط نهادهای برون سازمانی، از ارتقاء میزان اعتماد و رضایت مردم از نیروی انتظامی خبر داد و یادآور شد: بر مبنای این ارزیابی و نظرسنجی صورت گرفته میان چندین دستگاه خدمات رسان به مردم، خوشبختانه شاهد رشد رضایت مردم از پلیس هستیم که این مهم پشتوانه محکمی برای ما است.

وی تاکید کرد: مردم قدردان زحمات فرزندان خود در نیروی انتظامی هستند و به فرزندان خود در این نیروی علاقه مند می باشند، امروز آحاد مردم، همراهی و همکاری حداکثری با پلیس دارند و پلیس را ملجا و پناهگاه خود می دانند.

سردار اشتری با اشاره بر اینکه راهبردهایمان برگرفته از منویات مقام معظم رهبری است، بر لزوم تحقق پلیس " ولایی"، "متعهد" و  "حرفه ای گرا" تاکید و بیان کرد: بایستی حرفه ای باشیم و حرفه ای عمل کنیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به توصیه و انتظار مقام معظم رهبری از پلیس در راستای تحقق رویکرد "اقتدار توام با عدالت و مهربانی" افزود: نیروهای پلیس بایستی، آموزش دیده، آشنا به ماموریت، حرفه ای و با رویکرد اقتدار توام با مهربانی و عدالت باشند.

قدردان پیام سراسر لطف رهبری هستیم

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری مدظله العالی همزمان با هفته نیروی انتظامی در سال جاری خاطر نشان کرد: پیام سراسر عنایت و لطف معظم له خطاب به همه کارکنان نیروی انتظامی از مرز تا مرکز، از صف تا ستاد بود و این پیام برگ زرینی در کارنامه پلیس است و حاکی از تلاش همه همکارانم می باشد؛ ما قدردان پیام سراسر لطف و محبت فرماندهی معزز کل قوا مدظله العالی هستیم و تلاش روزافزونی برای کسب رضایت معظم له داریم.

فرمانده نیروی انتظامی بر لزوم برخورد شایسته و مناسب با مردم به خصوص حین اجرای ماموریت و اعمال قانون تاکید کرد و گفت: اعمال قانون بایستی با ادب  و اخلاق باشد؛ نسبت به مردم پاسخگو باشیم و در شأن پلیس در تراز انقلاب اسلامی و سرباز ولایت رفتار کنیم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه پلیس باید مظهر اقتدار باشد، گفت: مهربانی و عدالت پلیس مشمول آحاد مردم و مراجعان است در عین حال نیروی انتظامی در مقابل اراذل و اوباشی که در صددند با سلاح گرم یا سرد، عرض اندام کنند و امنیت، آرامش و آسایش مردم را هدف قرار بگیرند، با اقتدار برخورد می کند؛ اجازه نمی دهیم اراذل و اوباش امنیت مردم را خدشه دار کنند و این افراد بدانند در رصد پلیس هستند.

تقویت واحدهای صفی و سرپنجه های ناجا

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تقویت واحدهای صفی و سرپنجه های نیروی انتظامی را در اولویت و دستور کار می دانیم، مطرح کرد: همواره معتقدم که باید از نیروی وظیفه شناس و متعهد حمایت و معاضدت شود و اقداماتی که طی چند سال گذشته و در جریان اتفاقاتی، صورت گرفته، موید این مهم است.

 فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه در شأن سرباز ولایت و پلیس در تراز انقلاب اسلامی رفتار و عمل کنیم، گفت: راهبردهایمان برگرفته از منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی است.

خدمت به مردم عبادت است

فرمانده نیروی انتظامی با قدردانی از حضور تک تک روسای کلانتر ها و فرماندهان مراکز انتظامی و پاسگاه ها در این همایش سراسری بیان کرد: بنده  در ابتدا لازم می دانم از زحمات شبانه روزی آحاد همکاران خدوم و ایثارگرم در سراسر کشور قدردانی کنم که انصافا به صورت جهادی و ایثارگرانه به مردم خدمات ارائه می کنند؛ خدمت به مردم عبادت است و باید این توفیق را قدر بدانیم.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =