تأمین و انتقال پایدار گاز در زمستان ۹۹

تهران - ایرنا - معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: شرکت ملی گاز ایران وظیفه خود را در زمینه تأمین و انتقال پایدار گاز در زمستان ۹۹ به‌خوبی انجام داده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از شرکت ملی گاز ایران، «حسن منتظرتربتی» در آخرین نشست سوخت زمستانی این شرکت در محل دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، افزود: در فصل زمستان با اینکه میانگین دما به نسبت پاییز و زمستان ۹۸، افت و خیز بیشتری داشت و مصرف گاز در بخش‌های مختلف افزایش یافت، اما هیچ مشکلی در تأمین و عرضه گاز به‌وجود نیامد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: در واقع دو اتفاق شاخص در بخش انتقال و توزیع گاز سبب شد شرکت ملی گاز ایران امسال نیز مانند سال‌های گذشته، با وجود شرایط سخت شیوع ویروس کرونا، عبور موفقی را از زمستان تجربه کند. یکی از این اتفاق‌های شاخص این بود که ما به هیچ‌وجه در هیچ‌یک از میدان‌های تولید، حبس گاز نداشتیم، یعنی هر مقدار گاز تولیدشده، بلافاصله برای انتقال و توزیع، برداشت می‌شد و نکته دوم و مهم بعدی آن بود که در در هیچ نقطه‌ای از کشور، افت فشار یا قطعی گاز نداشتیم که نشان داد شرکت ملی گاز ایران وظیفه خود را در بحث تولید، انتقال و توزیع گاز به‌خوبی انجام داده است.  

تربتی دستیابی به این دستاوردها در سال ۹۹ را نتیجه برنامه‌ریزی مناسب، استفاده از تجربه‌های مدیران و همکاری و همدلی مناسب در همه بخش‌ها دانست و اظهار کرد: گاهی در جامعه احساس می‌شود گاز بدون هیچ مشکلی تأمین و توزیع می‌شود، در حالی که در واقع این‌طور نیست و دریافت، پالایش، انتقال و توزیع روزانه و دائمی بیش از هزار میلیون مترمکعب گاز طبیعی و برنامه‌ریزی مطلوب برای توزیع در بخش‌های خانگی، صنعتی، تجاری، صادراتی و دیگر بخش‌ها کاری بسیار دشوار، حساس، سخت و نفس‌گیر است و همه کارکنان، مدیران و دست‌اندرکاران شرکت ملی گاز ایران و بخش‌های بالادستی به‌صورت شبانه‌روزی برای تأمین پایدار و بدون دغدغه گاز طبیعی به مردم کشور، تلاش ویژه و مضاعفی دارند.

به گزارش ایرنا، با وجود سرمای هوا در زمستان سال جاری و همچنین افزایش مصرف گاز به دلیل شیوع کرونا، قطعی گاز در بخش خانگی و تجاری اتفاق نیافتاد و حتی گازرسانی به نیروگاه ها نیز در روزهای سرد سال تا ۲۵ درصد افزایش یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =