حال برخی بیماران کرونایی بستری در بیمارستان نفت آبادان وخیم است

آبادان - ایرنا - رییس بهداشت و درمان صنعت نفت آبادان گفت:۱۸ بیمار کرونایی در بیمارستان نفت آبادان بستری هستند که حال برخی از آنها وخیم است.

نصراله حسونی بحرینی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مردم باید دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرید افزود: کرونا به پیر، جوان و کودکان رحم نمی‌کند و هم اینک وضعیت شهر آبادان از نظر شیوع کرونا قرمز است لذا همه مردم باید هشدارهای وزارت بهداشت را جدی بگیرند. 

وی افزود: در این شرایط که شهرستان آبادان در وضعیت قرمز کرونا بسر می برد خیلی از افراد بدون علامت که ناقل ویروس کرونا هستند به راحتی در سطح شهر تردد می کنند و در مراسم‌های مختلف حضور می یابند.

حسونی بحرینی با تشریح وضعیت یک بیمار ۸۲ ساله در آبادان گفت: این پیرمرد از یک ماه قبل دچار ضعف عمومی و سرگیجه شده و خانواده وی این مسئله را جدی نگرفتند اکنون پس از مراجعه بیمار به پزشک ابتلای وی به کرونا تایید شد و مشخص گردید ۶۰ درصد ریه وی درگیر کرونا است.

وی با بیان اینکه این بیمار کهنسال در این مدت یک ماه با افراد زیادی تماسی داشته و احتمالا برخی را نیز مبتلا کرده است اظهار داشت: افرادی که دارای علائمی چون مشکل تنفسی ، سرگیجه و علائم سرماخوردگی هستند باید فوری به مرکز درمانی مراجعه کنند چرا که هر علائم مشکوکی کرونا است.

رییس بهداشت و درمان صنعت نفت آبادان گفت: پذیرش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان نفت (امام خمینی) آبادان با توجه به شرایط خاص فراگیری ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستان در حال انجام است.

وی افزود:کادر درمان بیمارستان امام خمینی(ره) نفت آبادان، در کنار دیگر جهادگران عرصه درمان تمام توان خود را برای بستری و خدمت به بیماران کرونایی در این شهرستان بکار گرفته‌ اند.

به گزارش ایرنا بیمارستان نفت به عنوان معین بیمارستان طالقانی آبادان ،پس از تکمیل ظرفیت این بیمارستان پذیرش بیماران کرونایی را آغاز کرده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان سرعت گسترش ویروس کرونا در شادگان ، خرمشهر و آبادان را نگران کننده اعلام کرد و گفت: روند بستری بیماران‌ کرونایی در شهرستان‌های جنوب غرب خوزستان همچنان صعودی است.

شکرالله سلمان‌زاده با بیان اینکه  ۲۴۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های جنوب غرب خوزستان بستری هستند افزود:.در ۲۴ ساعت گذشته از ۳۴۵ نمونه آزمایش کرونا در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان ابتلای ۱۳۹ بیمار به کووید۱۹ تایید شد.

۱۱ شهرستان در استان خوزستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =