۴۷۸ مددجوی کمیته امداد خوی صاحب شغل شدند

‌ارومیه- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) خوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون با اختصاص تسهیلات مناسب و ایجاد بستر لازم، ۴۷۸ مددجوی این نهاد در این شهرستان صاحب شغل شده اند.

قادر ولی‌نژاد روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای اشتغال این تعداد مددجو بیش از ۱۴۵ میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح های خوداشتغالی پرداخت شده است.

وی با اشاره به تنوع شغلی مددجویان اظهار کرد: هر مددجوی متقاضی شغل و وام با نوع تخصص خود و با مشاوره گیری از کارشناسان این نهاد وارد بازار کار شده و در جهت خرید و بازاریابی محصولات نیز این نهاد کمک‌های لازم را به آنها می‌کند.

وی افزود: در این راستا امسال برای هزار نفر مددجو نیز مشاوره شغلی و برای ۲ هزار نفر نیز مشاوره کارشناسی فنی انجام گرفته است.

مدیر کمیته امداد خوی عمده‌ترین مشاغل ایجاد شده برای این مددجویان را قالی‌بافی، پرورش قارچ و صنوف مختلف صنعتی عنوان کرد و افزود: در این راستا ۵۰ مددجو نیز به مراکز کاریابی این شهرستان معرفی شده‌اند که از این تعداد تاکنون ۱۶ نفر صاحب شغل شده‌اند.

ولی نژاد اضافه کرد: هم‌اینک ۷ هزار و ۲۵۰ خانواردر این شهرستان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند که برنامه‌ریزی‌ها برای خودکفایی تدریجی این خانواده‌ها در دستور کار قرار دارد.

وی تاکید کرد: پس از اشتغال پایدار این مددجویان، تنها کمک هزینه حمایتی از خانواده آنان حذف می‌شود و دیگر کمک‌های مادی و معنوی همچنان ادامه می‌یابد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) خوی اظهار داشت: توانمند سازی مددجویان تحت پوشش باید در اولویت اقدامات کمیته امداد قرار گیرد و ارائه آموزش‌های تخصصی به مددجویان و پرداخت تسهیلات اشتغالزا در راستای تحقق این هدف انجام شود .

ولی نژاد جلب مشارکت خیرین به منظور کمک به کمیته امداد و رفع مشکلات مددجویان این نهاد را ضروری دانست و گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) یکی از نهادهایی است که اعتبارات آن تخصیص خوبی داشته است که این امر نشان از اهتمام جدی دولت در راستای محرومیت زدایی از جامعه دارد .

خوی در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده و ۱۳ هزارپانصد نفر از جمعیت ۳۸۵ هزار نفری آن زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha