اعتماد عمومی مهمترین شاخص مشارکت مردم در انتخابات است

کرج - ایرنا - رییس انجمن اسلامی معلمان استان البرز گفت: اعتماد عمومی مهمترین شاخص مشارکت مردم در هر دوره از انتخابات در ایران اسلامی است.

منوچهر اتابکی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: اقبال و توجه عمومی، تا حدود زیادی به  افراد و شور انتخاباتی در صحنه تعلق می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: حضور افراد کارنامه دار و عملکرد موفق آنان زمینه ساز افزایش سطح مشارکت مردم درعرصه انتخابات سال ۱۴۰۰ کشور را بوجود می آورد.

اتابکی بیان داشت: حضور افراد با تجربه و با برنامه برای رفع چالش ها و بحران‌های تحمیلی بین‌المللی همراه با ایده های نوین می تواند در افزایش اعتماد عمومی و سطح مشارکت مردم درعرصه انتخابات اثرگذارباشد.

وی با اشاره به اینکه انتخابات ۱۴۰۰ دوره ای مهم برای نشان دادن کارنامه کاری و توانمندی است، عنوان کرد: رقابت در این دوره از انتخابات سخت است.

اتابکی یادآورشد: تقویت ظرفیت‌های مشارکت از محورهای دیگری است که همه فعالان سیاسی کشور باید به آن نگاه ویژه داشته باشند و از هرگونه تخریب جریان های سیاسی درجامعه نیز پرهیز شود.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب باردیگر بر ضرورت حضور پرشور مردم در انتخابات ۱۴۰۰ تاکید کردند، اضافه کرد: همه تلاش ها باید به سمت برگزاری انتخابات پرشورتر سوق داده شود زیرا اثرات این حضور و مشارکت برای آینده کشور مهم است.

رییس انجمن اسلامی معلمان استان البرز ادامه داد: حضور مردم در صحنه‌های مختلف، نشان از مقبولیت مردمی نظام در کنار دیگر جلوه‌هاست که مردم این مهم را حتی در شرایط سخت کرونایی چون برنامه های ویژه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب و یا کمک های مومنانه وخدمت به آسیب دیدگان کرونا نشان دادند.

اتابکی گفت: برای تحقق مشارکت حداکثری باید به جلب اعتماد عمومی توجه کرد.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین کارکرد احزاب و گروه‌های سیاسی، ایفای نقش واسط میان خواسته‌های مردم و ارکان حاکمیت است، افزود: نقش کلیدی این‌گروه‌ها دراین امر، در چارچوب جلب اعتماد عمومی به محقق شدن خواسته‌ها و اولویت‌های جامعه، ارزیابی می‌شود.

وی تاکید کرد: جلب اعتماد عمومی، تقویت ظرفیت‌های مشارکت و تلاش حداکثری برای بهبود اوضاع اقتصادی کشورمی‌تواند به افزایش مشارکت مردمی دراین دوره از انتخابات کمک کند.

استان البرز بیش از۵۰ هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =