۱۷ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۹
کد خبرنگار: 3088
کد خبر: 84255078
۰ نفر

برچسب‌ها

تورم در ونزوئلا؛ اسکناس یک میلیون بولیواری چاپ می‌شود

تهران- ایرنا- تورم ۲ هزار و ۶۶۵ درصدی ونزوئلا در ماه ژانویه ۲۰۲۱، بانک مرکزی این کشور را ناگزیر به چاپ اسکناس های، ۲۰۰ هزار بولیواری، ۵۰۰ هزار بولیواری و یک میلیون بولیواری کرد.

به گزارش یکشنبه ایرنا از خبرگزاری افه اسپانیا، بانک مرکزی ونزوئلا (BCV) از پیوستن سه اسکناس جدید  ۲۰۰ هزار، ۵۰۰ هزار و یک میلیون بولیواری به نظام بانکی این کشور از روزهای آینده خبر داد.

با توجه به نرخ رسمی دلار آمریکا در ونزوئلا، یک میلیون بولیوار تنها برابر با ارزش ۵۲ سنت (تقریبا نیم دلار) است.

براساس گزارش بانک مرکزی ونزوئلا، اسکناس های جدید برای تکمیل و بهبود نظام پولی کشور و تامین نیازهای اقتصادی ملی از فردا دوشنبه به تدریج به گردش خواهد افتاد.

در حال حاضر بالاترین رقم اسکناسی در نظام بانکی ونزوئلا، اسکناس ۵۰ هزار بولیواری است که تقریباً به ارزش دو سنت (دو صدم دلار ) است، بنابراین با جایگزینی کارت اعتباری استفاده از اسکناس در ونزوئلا کمرنگ شده است.  

افت چشمگیر ارزش نفت در هفت سال گذشته و به ویژه تحریم های اقتصادی و اقدامات قهری واشنگتن، ونزوئلا و مردم این کشور را با وجود داشتن عظیم ترین ذخایرنفتی را دچار رنج های بی شمار کرده است.

ونزوئلا به رغم تلاش برای بی اثر کردن تحریم ها و افزایش تولید روزانه نفت خود به حدود ۱.۵ میلیون بشکه در روز، اما به دلیل عدم دسترسی به قطعات موردنیاز برای تعمیر و تجهیز پالایشگاه های نفتی خود مجبور به واردات بنزین و فرآورده های نفتی از ایران شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =