چهار هزار و ۷۱۰ جلد کتاب در طرح زمستانه قزوین به فروش رسید

قزوین - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: شهروندان قزوینی در قالب طرح زمستانه امسال چهار هزار و ۷۱۰ جلد کتاب را به ارزش حدود ۲ میلیارد ریال از کتابفروشی‌ها خریداری کردند.

به گزارش ایرنا، محمدحسین اسماعیلی روز یکشنبه با اعلام این خبر، اظهار داشت: ۱۰ کتابفروشی از استان قزوین، در طرح زمستانه کتاب ۹۹ فعالیت داشتند که بابت فروش خود ۵۰۰ میلیون ریال یارانه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کردند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان به جزئیات طرح زمستانه فروش کتاب در سال جاری اشاره کرد و گفت: هشت کتابفروشی‌ در مرکز استان و ۲ کتابفروشی در شهرستان البرز و تاکستان در این طرح مشارکت داشتند و امیدواریم در طرح های بعدی تعداد بیشتری کتابفروشی در طرح شرکت کنند.
اسماعیلی ادامه داد: این طرح در هر فصل با هدف حمایت از ناشران و کتابفروشی‌ها و توسعه کتاب و کتابخوانی با حمایت خانه کتاب و ادبیات ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه نقش مطالعه و کتابخوانی در رشد و بالندگی جامعه بر کسی پوشیده نیست،افزود: هر چه قدر بتوانیم به ترویج این فرهنگ کمک کنیم، به فرهنگ و ارتقای دانش جامعه خود کمک کرده ایم.
طرح زمستانه کتاب ۹۹ از ۹ اسفندماه در قزوین آغاز شد و تا ۱۶ اسفندماه ادامه یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =