۱۷ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۹:۱۲
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84254956
۰ نفر

برچسب‌ها

میزبانی اربیل از پاپ 

تهران – ایرنا - «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک های جهان در سومین روز از سفر خود به بین النهرین (میان رودان) صبح امروز (یکشنبه) وارد اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق شد.

به گزارش ایرنا،  «نچیروان بارزانی»، رئیس و «مسرور بارزانی»، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در فرودگاه اربیل از پاپ استقبال کردند.

پاپ پس از ورود به مرکز اقلیم کردستان عراق تا لحظات دیگر در تالار حکومتی اربیل با مقام ها و سران سیاسی اقلیم دیدار خواهد کرد.

او همچنین قرار است امروز در ورزشگاه «فرانسوا حریری» اربیل آیین عشای ربانی بزرگی را برگزار کند.

پاپ فرانسیس روز جمعه گذشته به عراق سفر و روز شنبه هم با  آیت الله سیستانی مرجع عالی شیعیان عراق در نجف اشرف دیدار کرد.

سفر پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان به عراق که از روز جمعه با ورود به فرودگاه بین المللی بغداد شروع شد، بازتاب گسترده ای در رسانه های بین المللی و منطقه ای داشته است.

یکی از داغ ترین رویدادهای مربوط به این سفر، ملاقات پاپ با آیت الله سیستانی در منزل مرجعیت عالی شیعه در شهر مقدس نجف بود که تحلیل ها و برداشت های متفاوتی از آن صورت گرفت. 

پاپ در جریان این سفر که با استقبال رسمی نخست وزیر عراق در پای پلکان هواپیما همراه بود، با رئیس جمهوری عراق دیدار کرد و همچنین روز شنبه برای بازدید از ویرانه های شهر باستانی اور زادگاه حضرت ابراهیم و شرکت در آئین ویژه موسوم به دعای ادیان به ناصریه

مرکز استان ذی قار رفت.

وی صبح امروز یکشنبه پیش از سفر به اربیل، در کلیسای ماریوسف بغداد مراسم عشای ربانی را برگزار کرد و از آنجا راهی اربیل مرکز کردستان عراق شد.

وی در اربیل با  استقبال مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان عراق و رئیس سابق این منطقه و نیز نیچروان بارزانی رئیس فعلی اقلیم کردستان عراق  روبه رو شد و بعد از دیدار با رهبران کرد راهی موصل مرکز استان نینوا شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =