برگزاری ۴۰ مجمع انتخاباتی در چهار سالِ دوم دولت تدبیر

تهران- ایرنا- وزارت ورزش و جوانان امسال یا به عبارتی سال کرونایی، منهای فوتبال ۱۱ مجمع انتخاباتی برگزار کرد و شمار برپایی مجامع انتخاباتی در چهارساله دوم دولت تدبیر و امید به عدد ۴۰ رسید.

به گزارش ایرنا،‌ مجامع انتخابات فدراسیون‌های ورزشی امسال به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در ۶ ماهه نخست با کُندی پیش رفته بود و در نیمه دوم سال هم با توجه به موج سوم این ویروس متوقف شده بود. با این حال تا به امروز ۱۱ مجمع مختلف برگزار شد.

وزارت ورزش که در سال جاری مجمع انتخاباتی خود را با تنیس در خردادماه آغاز کرده بود تا ۲۰ مهرماه توانست پنج مجمع انتخاباتی فدراسیون‌های ووشو، ورزش‌های همگانی، ورزش‌های دانشگاهی و دوومیدانی را نیز برگزار کند.

پس از برگزاری آخرین مجمع قبل از موج سوم کرونا در ۲۰ مهرماه، به مدت ۸۰ روز مجمعی برگزار نشد تا اینکه برگزاری مجدد مجامع در دهم دی ماه با برگزاری انتخابات فدراسیون ورزش‌های روستایی از سر گرفته شد. تا امروز ۶ مجمع انتخاباتی برگزار شده که آخرین آن مجمع انتخاباتی فدراسیون اتومبیلرانی در روز گذشته بود.

در مجموع امسال ۱۱ مجمع انتخاباتی برگزار شده اما هنوز تاریخ انتخابات فدراسیون شطرنج اعلام نشده است. 

بر اساس گزارش ارائه شده از سوی وزارت ورزش به خبرنگار ایرنا، در دولت یازدهم که برخی فدراسیون‌های ورزشی بین ۸ تا ۲۶ ماه به حالت سرپرستی اداره می شدند، وزارت ورزش توانست با ساماندهی مجامع، ۵۳ مجمع انتخاباتی برگزار کند.

در دولت دوازدهم  هم تاکنون چهل مجمع انتخاباتی برپا شده که همچنین در دوره هشت ساله دولت تدبیر و امید تاکنون نود و یک مجمع انتخاباتی از سال ۹۲ برگزار شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =