۱۷ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۶
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84254944
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار خودخوانده طالبان در  فاریاب افغانستان کشته شد

کابل- ایرنا- سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان اعلام کرد که استاندار خودخوانده این گروه برای استان شمالی فاریاب افغانستان در حمله نیروهای ارتش این کشور کشته شده است.

به گزارش ایرنا، «محمدنعیم وردک» روز یکشنبه در توئیتی نوشت که «قاری صفی الله قیصاری» استاندار این گروه برای استان فاریاب در عملیات نیروهای دولتی کشته شده است. و این گروه مدعی منهدم  یک تانک نیروهای دولتی و کشتن چهار نیروی دولتی در این درگیری شده است.

وزارت دفاع افغانستان نیز امروز یکشنبه با صدور اطلاعیه ای از کشته شدن ۱۳ عضو گروه طالبان و زخمی شدن ۷ تن دیگر آنها در عملیات زمینی و هوایی ارتش در شهرستان های ژیری، پنجوایی و ارغنداب استان قندهار خبر داد و افزود سلاح سنگین و سبک این افراد نیز  بدست نیروهای ارتش افتاده است.

در همین حال رسانه‌های افغانستان به نقل از طالبان نوشته است که آنها در آستانه فصل جدید با انتخاب استاندار خود خوانده در این مناطق خود را برای تشدید درگیریها آماده می کنند.

منابع خبری افغانستان به نقل از مقامات آمریکایی از شکست طرح صلح دوحه سخن گفته و اعلام کرده اند که بدنبال مسیری دیگری برای رسیدن به صلح  در افغانستان هستند ،به همین دلیل احتمال درگیری های شدید در سال آینده پیش بینی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =