یک‌هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال در معادن استان مرکزی سرمایه‌گذاری شد

اراک - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: یک‌هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال امسال از سوی بخش خصوصی در معادن استان سرمایه‌گذاری شد.

«سعید جعفری‌کرهرودی» روز یکشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: سرمایه‌گذاری در معادن استان  بیش از ۲۱۳ فرصت شغلی در این حوزه به دنبال داشته است.

وی اظهار داشت: ۲۶ پروانه اکتشاف، ۴۱ گواهی کشف و ۴۰ پروانه بهره‌برداری معادن  نیز امسال در نقاط مختلف استان  مرکزی صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: یک‌هزار و ۵۲۹ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن امسال در این استان وصول و  مطابق قانون  به خزانه دولت واریز شد که ۱۵ درصد آن برای توسعه فعالیت‌های این رشته اقتصادی به استان برگشت داده می‌شود.
جعفری کرهرودی، ذخیره قطعی مواد معدنی استان مرکزی را ۱۰ میلیون و ۹۴۰هزار تن اعلام کرد و گفت:  امکانات برای استخراج بسیاری از این مواد در استان وجود دارد.

استان مرکزی با حدود ۵۵۰ معدن و استخراج سالانه ۱۴ میلیون تن ماده معدنی، رتبه هفتم معدنی کشور را به‌خود اختصاص داده و تاکنون از ۵۷ نوع ماده معدنی موجود در کشور ۴۲ نوع آن در استان مرکزی شناسایی شده است که  ۳۵ نوع ماده معدنی در این خطه بهره‌برداری می‌شود.
بیش از چهار هزار نیروی کار در معادن استان مرکزی فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =