۱۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۸:۴۱
کد خبرنگار: 2474
کد خبر: 84254847
۰ نفر

برچسب‌ها

بازگشایی مشروط موزه‌های آلمان از امروز

تهران- ایرنا- موزه‌های کشور آلمان پس از چهار ماه تعطیلی، ز امروز (۱۸ اسفند) بسته به آمار مبتلایان به کرونا ادر هر ایالت بازگشایی می‌شوند.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روزنامه لوفیگارو، همانطور که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد، فرآیند مشروط و تدریجی کاهش محدودیت‌های کرونایی در این کشور اروپایی از امروز (دوشنبه ۱۸ اسفند) آغاز می‌شود. به موجب این برنامه‌ریزی‌ها، موزه‌های آلمان که چهار ماهی هست برای جلوگیری از شیوع کرونا درهای خود را به روی بازدیدکنندگان بسته‌اند، می‌توانند فعالیت خود را از سرگیرند.

البته موزه‌ها در هر کدام از ۱۶ ایالت آلمان بسته به آمار مبتلایان به کرونا محدودیت ظرفیتی متفاوتی خواهند داشت؛ به عنوان مثال در ایالت‌هایی که به ازای هر ۱۰۰ هزار شهروند نرخ ابتلا به کرونا ۱۰۰ باشد، موزه‌ها باید تعطیل بمانند و در مناطقی که نرخ ابتلا به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بین ۵۰ تا ۱۰۰ است، بازدیدکنندگان باید پیش از مراجعه به موزه، بلیت رزرو کنند و اطلاعات تماس ارائه دهند.

این تصمیم، موزه‌های آلمان را به یکی از اولین مراکز فرهنگی، هنری و تفریحی این کشور تبدیل می‌کند که بار دیگر پذیرای جمع بازدیدکنندگان خواهند بود، سینماها، سالن‌های تئاتر، رستورانها و سالن‌های ورزشی برای بازگشایی باید دستکم تا ۲۲ مارس (دوم فروردین ۱۴۰۰) صبر کنند.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان در استان هوبی چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

این بیماری که به تدریج به کشورهای مختلف سرایت و سازمان جهانی بهداشت از آن با واژه همه‌گیری یاد کرد، تا لحظه تنظیم خبر ۱۱۶ میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده است که از این میان بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جان باخته‌اند.

شیوع این ویروس موجب تعطیلی بسیاری فعالیت و رویدادهای مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از جمله جشنواره‌ها، نمایشگاه ها و بسته شدن سینماها، سالن های تئاتر و کنسرت و کتابفروشی‌ها شد و تأثیرات منفی زیادی بر بازارهای جهانی و اقتصاد کشورها در بخش های گوناگون از جمله فرهنگ گذاشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =