کمک‌های آموزش وپرورش عشایر استان میان زلزله زدگان سی‌سخت توزیع شد

یاسوج- ایرنا- رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: این اداره در راستای انجام مسوولیت اجتماعی خود، تاکنون اقلامی همچون پتو، هیتر برقی و پول نقد میان زلزله زدگان سی سخت توزیع کرده است.

اسماعیل رضایی نیک روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقلام با هدف همدردی با مردم زلزله زده و کمک به آسیب دیدگان، از محل کمکهای فرهنگیان و خیران جمع آوری شد.

وی افزود: ارزش محموله های اهدایی حدود ۵۰۰ میلیون ریال بوده و بر حسب ضرورت آمادگی ارسال سایر کمک‌های مورد نیاز برای این مردم زلزله زده وجود دارد و از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم .

رضایی نیک ادامه داد: با توجه به سرمای استخوان سوز شهرستان دنا، فراهم کردن وسایل گرمایشی برای زلزله زدگان بسیار حائز اهمیت است.

رئیس اداره آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این کمک ها با هماهنگی هلال احمر و فرمانداری دنا میان زلزله زدگان توزیع شد.

وی تاکید کرد: عمق خسارات وارد شده به منازل مردم این منطقه بالاست و امداد رسانی به زلزله زدگان وظیفه همگانی محسوب می شود.

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند. 

براساس این گزارش ،زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد ، ۱۹کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است .این زلزله تلفات جانی نداشته اما ۶۳نفر مجروح برجای گذاشته است.

این زمین لرزه در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت هم احساس شد.

 ۱۲ فروردین سال ۹۷ نیز زمین لرزه ۵.۶ ریشتری در شهرهای سی سخت و یاسوج خساراتی به بار آورد.

شهرستان ۴۲ هزار نفری دنا در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =