مرحله دوم واکسیناسیون کرونا در خراسان جنوبی آغاز شد

بیرجند - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: مرحله دوم واکسیناسیون کرونا برای جامعه هدف در استان خراسان جنوبی از جمله همکاران حوزه بهداشت و درمان آغاز شد.

کامبیز مهدی‌زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به دریافت دومین محموله واکسن کرونا در استان، مرحله دوم واکسیناسیون کرونا از امروز آغاز شد.

وی اظهار داشت: اولویت اول همکارانی هستند که در حوزه درمان حدود ۲۱ روز قبل واکسن مرحله اول را دریافت کردند و این واکسن موجود بود بنابراین واکسن نوبت دوم را هم دریافت می‌کنند و ایمنی آنان کامل می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند درباره اجرای واکسیناسیون برای گروه‌های جدید گفت: واکسیناسیون همکاران حوزه درمان، بهداشت، فوریت‌های پزشکی و آرامستان‌ها البته افرادی که در کفن و دفن متوفیان فعالیت دارند نیز از امروز آغاز می‌شود.

وی افزود: در اجرای فاز دوم واکسیناسیون ۲۶۰ دُز به کادر شاغل در بخش‌های درمانی اعم از اورژانس و سایر بخش‌های درگیر با کرونا در بیمارستان‌ها تزریق می‌شود.

مهدی‌زاده گفت: واکسیناسیون ۱۲۶ نفر از کادر بهداشت شامل پزشک، پرستار و نمونه‌گیر مراکز بهداشتی ۱۶ ساعته، ۲۶ نفر از کارکنان آرامستان‌های کل استان، ۴۵ دز سهمیه جامعه ایثارگران و ۱۸۳ نفر از سالمندانی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند با توجه به دستورالعمل وزارت بهداشت در این مرحله انجام می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دهم اسفند از ورود دومین محموله واکسن کرونا با سهمیه ۶۴۰‌ دُز به خراسان جنوبی خبر داد.

محمد دهقانی فیروزآبادی گفت: در این مرحله علاوه بر کادر درمان ۲۴۵ دز برای مراکز سالمندان زیر مجموعه بهزیستی همچنین بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی در نظر گرفته شده است.

مرحله نخست واکسیناسیون بیماری کووید ۱۹ در خراسان جنوبی روز یکشنبه ۲۶ بهمن ماه با تزریق واکسن کرونا در بیمارستان ولی‌عصر (عج) بیرجند آغاز شد و ۱۵۰ دُز واکسن کرونا سهمیه خراسان جنوبی از اولین محموله ورودی به کشور بود که برای ایمن‌سازی ۷۵ نفر از کادر درمانی در بخش‌های ویژه مقابله با کرونا اعم از پزشکان متخصص، پرستاران و کادر خدماتی اختصاص یافت.

این تعداد واکسن در چهار بیمارستان استان شامل بیمارستان ولی‌عصر (عج) بیرجند، بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس، بیمارستان شهدای قاین و بیمارستان حضرت رسول (ص) فردوس به کادر درمانی تزریق شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =