۲۶ هزار نفر عوامل اجرایی در برگزاری انتخابات خراسان شمالی مشارکت دارند

بجنورد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: ۲۶ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی در بخش‌های مختلف برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را در این استان بر عهده دارند.

به گزارش ایرنا احمد برادران، شنبه شب در گفت و گو با شبکه استانی اترک خراسان شمالی اظهار داشت: در این دوره از انتخابات هزار و ۲۷۲ شعبه رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری و هزار و ۲۴۹ شعبه نیز برای انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان پیش بینی شده است.

وی افزود: تمامی مراحل و فرایند انتخابات طبق تقویم برگزار می شود و هیات اجرایی به عنوان برگزار کننده انتخابات،  معتمدان را برای اجرای انتخابات انتخاب می کند و هیات نظارت شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی نیز بر روند اجرای آن نظارت می کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی افزود: انتخابات رویدادی ملی است که تنها قانون مبنای عمل مجریان ستاد انتخابات است و تلاش می کنیم تا همچون سال های گذشته انتخاباتی سالم و قانونمند داشته باشیم.

در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان آخرین انتخابات برگزار شده، در خراسان شمالی ۶۵۸ هزار و ۳۴۲ نفر واجد شرایط رای بودند که ۳۷۷ هزار و ۳۹ نفر در این انتخابات شرکت کردند.  

رعایت پروتکل های بهداشتی به شدت پایین آمده است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی همچنین از کاهش شدید حساسیت مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی انتقاد کرد و گفت: در این ایام حضور شهروندان، بعضا بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح بازار افزایش یافته است که یقینا آثار منفی خود را نشان خواهد داد.

برادران افزود: متاسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح بازار، مغازه ها و حوزه حمل و نقل شهری رعایت نمی شود که بسیار نگران کننده است.

وی گفت: با توجه به آخرین اعلام ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، مسافرت به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در نواحی روستایی سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =