۴۵۰ زندانی جرایم غیرعمد در گیلان برای آزادی، منتظر کمک خیرین هستند

رشت- ایرنا – رئیس ستاد دیه استان گیلان گفت: ۴۵۰ نفر از زندانیان این استان، هم اکنون پشت میله های زندان جهت آزادی، در انتظار کمک افراد نیکوکار هستند.

علیرضا یزدانی عصر شنبه در حاشیه جلسه شورای اداری رضوانشهر در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این که امیدبخشی در دل انسان های نا امید، از جمله اقداماتی است که با همکاری نیکوکاران و خیران عزیز تحقق می یابد افزود: هم اکنون در سطح استان گیلان، تعداد ۷۵۰ زندانی جرائم غیر عمد داریم که ۴۵۰ نفر از این افراد مشمول کمک ستاد دیه هستند.

وی  با اشاره به اقدامات این ستاد طی سال گذشته برای آزاد سازی زندانیان غیر عمد یادآور شد: طی سال گذشته و با کمک و پیگیری های مداوم این ستاد، تعداد ۴۱۱ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان گیلان که مبلغ ۱۷۵ میلیارد تومان بدهی داشتند از پشت میله های زندان آزاد شدند.

 یزدانی بیان کرد: طی سالجاری تاکنون ۳۶۰ زندانی با مبلغ بدهی ۲۲۰ میلیارد تومان آزاد شده اند و در همین راستا موفق شدیم برای   ۵۵ درصد از بدهکاری این عزیزان گذشت بگیریم و با پرداخت ۱۲۰ میلیارد تومان این افراد به حریم گرم  خانواده باز گشتند.

 رئیس ستاد دیه گیلان در ادامه با اشاره به فعالیت های این ستاد بیان کرد: دو گروه زندانی در کشور داریم که نخست شامل زندانیانی هستند که با جرایم عمد اعم از سارقان، کلاهبرداران، قاتلان، بزهکاران و خلافکاران در زندانها بسر می برند که ستاد دیه با این گروه کاری ندارد.

 یزدانی اضافه کرد: گروه دوم زندانیان جرایم غیرعمد هستند که مسئولیت کمک به آزادسازی آنان برعهده ستاد دیه می باشد  و این زندانیان شامل افرادی هستند که به دلیل ضمانت در زندان بسر می برند و یا آسیب دیدگان از حوادث کارگاهی، بدهکاران مالی و افرادی که دیه، مهریه و نفقه بدهکارند.

رئیس ستاد دیه گیلان با اشاره به در پیش بودن سال نو و عید نوروز گفت: مردم عزیز و خیران نیکوکار جهت تقسیم شادی ها در جامعه و خوشحال کردن زن و فرزندان زندانیان جرائم غیر عمد در این امر خیر و خداپسندانه سهیم باشند.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha