کرونا برگزاری مسابقات ورزشی مجازی دانش آموزی را درایران رقم زد

کرج-ایرنا- رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشورگفت: تداوم شیوع ویروس کرونا، برگزاری مسابقات ورزشی مجازی دانش آموزی را به صورت فنی - اجرایی درایران رقم زد.

حسین بابویی عصر شنبه درآیین اختتامیه مسابقات طناب زنی و فوتسال دانش آموزی کشورکه دربسترشبکه شاد درباشگاه پیشکسوتان کرج برگزارشد، افزود: از یازدهم اسفندماه سال جاری شاهد بزرگترین رویداد ورزشی غیرحضوری دانش‌آموزان کشوربه میزبانی استان البرزشدیم.

وی خاطرنشان کرد: خرسندیم که چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی را پشت سر گذراندیم و امیدواریم برای بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب ره پویان شایسته‌ای باشیم.

وی بیان داشت: آموزش و پرورش به جهت لطف خدا و برخورداری ازمعلمان و مدیران فهیم، متعهد و توانمند استانی در مناطق توانست بستر آموزش را در فضای مجازی برای دانش آموزان در بستر شبکه شاد فراهم کند.

بابویی به ظرفیت بالای شبکه شاد اشاره کرد و یادآورشد: امروز میلیون‌ها نفر دانش‌آموز در بستر شبکه شاد این افتتاحیه را مشاهده کردند و این امکاناتی است که در کنار این ویروس منحوس فرصت‌هایی برای سیستم تربیتی و آموزشی فراهم شد.

وی عنوان کرد: وزارت آموزش پرورش و حوزه معاونت تربیت‌بدنی و سلامت در سه سطح مبتدی، نیمه مبتدی و پیشرفته با به‌کارگیری بهترین مربیان و مدرسان آموزش‌های مختلفی را برای تولید محتوای آموزشی کیفی برگزار کردند.

وی ادامه داد: همزمان با طراحی تولید محتوا، مسابقات به سمت مجازی سوق داده شدند و در ۱۰ رشته ورزشی کشوری ازجمله فوتسال، بسکتبال، طناب زنی، کاراته و تکواندو با کمک متخصصین و مربیان مجرب طراحی و آموزش داده شد.

رییس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور با بیان اینکه برای برگزاری مسابقات مجازی سه ماه در فدراسیون کار تیمی صورت گرفت، خاطرنشان کرد: دراین مسابقات یک هزار و ۴۸۶ نفر دانش‌آموزدر قالب ۱۲۶ تیم متوسطه اول و دوم به رقابت پرداختند که این استقبال بی نظیرجای قدردانی دارد.

بابویی تاکید کرد: : پیشنهاد ایران برای برگزاری مسابقات فوتسال مجازی دانش آموزان درمجمع عمومی فدراسیون مدارس قاره آسیا نیز پذیرفته شد که این موضوع مهم افتخار دیگری را برای ایران همیشه سرافراز رقم زد.

 مدیرکل آموزش و پرورش البرزهم از اعتماد فدراسیون ورزش دانش آموزی به آموزش و پرورش البرز برای برگزاری مسابقات مجازی دانش آموزان در دو رشته طناب زنی و فوتسال قدردانی کرد و گفت: شرایط کرونایی موجب شد تا تجربه خوبی را دربخش فرآیند تعلیم و تربیت و برگزاری مسابقات درفضای مجازی بوجود آوریم.

سالار قاسمی اظهارداشت: این تجربه زمینه برگزاری مسابقات تلفیقی درآینده را به صورت حضوری و غیر حضوری بوجود آورد.

وی با ظرفیت های حوزه ورزش دانش آموزی البرز پرداخت و تصریح کرد: استقبال دانش آموزان، اولیا و مربیان از برگزاری مسابقات ورزشی غیرحضوری نشان از توجه آنان به ورزش دارد.

وی بیان داشت: دراین وضعیت کرونایی لازم است به حوزه ورزش دانش آموزی درمدارس توجه ویژه ای صورت گیرد تا دانش آموزان درسلامت باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =