تاکنون ۱۴۴ شهید مدافع سلامت در فهرست مصادیق شهدای خدمت قرار گرفته‌اند

تهران- ایرنا- بررسی پرونده ۴۴ نفر از شهدای مدافع سلامت که در دبیرخانه کمیته ملی تعیین مصادیق شهید خدمت بررسی شده بود، در هفتمین جلسه این کمیته نهایی شد و با احتساب این نفرات، شمار قطعی شهدای مدافع سلامت تاکنون به ۱۴۴ شهید رسیده است.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت بهداشت، سعید اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز شنبه در حاشیه هفتمین جلسه کمیته ملی تعیین مصادیق شهید خدمت گفت: امروز هفتمین جلسه کمیته ملی تعیین مصادیق شهدای عزیز و مظلوم مدافع سلامت تشکیل شد. تاکنون ۱۷ جلسه کمیته کارشناسی در سطح ملی تشکیل و پرونده‌هایی که از استان‌ها به کمیته کارشناسی رسیده، با دقت بررسی شده است.

وی افزود: با تشکیل جلسات کمیته ملی تعیین مصادیق شهدای سلامت به ریاست وزیر بهداشت و با عضویت سازمان برنامه و بودجه، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان امور اداری استخدامی کشور، با نهایت دقت، اما با سرعت پرونده شهدای مدافع سلامت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اوحدی بیان کرد: تا امروز ۲۷۷ پرونده به کمیته ملی ارسال شده که امروز با تایید ۴۴ پرونده دیگر،  ۱۴۴ پرونده شهدای مدافع سلامت، تعیین تکلیف شد و این پرونده ها در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می گیرد و افتخار و توفیق بسیار بزرگی برای ماست که بتوانیم در خدمت خانواده های این عزیزان باشیم که انصافا صفحات زرین دیگری را بر کتاب تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی به رشته تحریر درآوردند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: ۹۱ پرونده ارسالی به کمیته ملی نقص مدارک داشت که مقرر شد در آخرین جلسه کمیته ملی در سال جاری که هفته آینده برگزار می شود، این پرونده ها مورد بررسی قرار گیرد. پیش بینی ما این است که با تعیین تکلیف این ۹۱ پرونده، بیش از ۸۵ درصد از پرونده های تکمیل شده تعیین تکلیف شده باشد.

وی اظهار کرد: در جلسه هفتم کمیته ملی همانند جلسات قبلی وقتی پرونده شهدای مدافع سلامت را بررسی می کنیم، فضای بسیار سنگینی بر جلسات حاکم است، چون می بینیم که در لیست ما ژنرال های بزرگی اعم از متخصصان قلب، بیهوشی، اطفال، ریه و عفونی و پرستاران و کادر خدوم بهداشتی و درمانی که همه چیز خود را برای سلامت و دفاع از حریم سلامت مردم، در طبق اخلاص گذاشته اند، حضور دارند. قطعا پیام کادر بهداشتی و درمانی این است که مردم حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند چون شرایط بسیار سخت است.  

اوحدی گفت: امروز کارنامه وزارت بهداشت و کادر بهداشتی و درمانی کشور که با همت و عزم آنها و پشتیبانی و رعایت مردم، به دست آمده، نسبت به دیگر کشورها بسیار قابل قبول است. امیدواریم که با همکاری مردم به پیک چهارم بیماری نرسیم و شاهد روزهای خوبی برای مردم ایران باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =