سازمان‌ها و صنایع قزوین ملزم به انجام تست ضربتی کرونا هستند

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تمامی ادارات و سازمان ها و واحدهای تولیدی و صنفی استان ملزم به انجام تست سریع هستند.

 به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا افزود: مسئولیت انجام این تست‌ها بر عهده قرارگاه شهید سلیمانی است که با همکاری بسیج ادارات و بسیج کارگری صورت خواهد گرفت. 
وی تصریح کرد: در این راستا باید در ادارات با همکاری بسیج های کارگری، کمیته ای با مضمون کمیته پیشگیری از شیوع کرونا تشکیل شود و فرایند پیگیری وضعیت افراد مشکوک به کرونا پس از انجام تست توسط دانشگاه علوم پزشکی صورت بگیرد.
این مقام مسوول اظهار داشت: همچنین تهیه کیت های تشخیص کرونا در سازمان های دولتی برعهده دانشگاه علوم پزشکی و برای واحدهای صنفی و تولیدی بر عهده کارفرما است. 
وی با بیان اینکه بیشترین تخلفات ارائه شده در استان، مربوط به رستوران ها و سالن های غذا خوری است، تصریح کرد: براساس دستور ستاد مقابله با کرونای استان قزوین، فعالیت تمام رستوران ها و همچنین رستوران های بیرون بر تا ساعت ۲۱ مجاز است.
وی با تاکید بر اینکه تمام واحدهای متخلف پلمپ خواهند شد، بیان کرد: هر واحد صنفی که کنترل دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا را رعایت نکند، باید یک هفته تعطیل شود.
استاندار قزوین اظهار داشت: همچنین هر مسئولی که در تجمعات عمومی بالای ۲۰ نفر حضور داشته باشد، برای بار اول به کمیته انظباطی ارجاع داده می‌شود و در صورت تکرار از سمت مدیریت عزل خواهد شد.
جمالی پور افزود: هر شهرستانی که نسبت به رعایت دستورالعمل ها کوتاهی کند باید فرماندار آن شهرستان‌ پاسخگو باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =