سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ایلام ممنوع است

ایلام - ایرنا - سرپرست استانداری ایلام گفت: مسافرت به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است و این مصوبه در خصوص سفر به شهرهای با وضعیت زرد و آبی هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز شنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: با طولانی شدن کرونا مردم خسته شده و تاب آوری و آستانه تحمل آنها کاهش یافته است.

 وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به ایام عید مانند سال گذشته رعایت پروتکل ها باید در اولویت قرار گیرد و همچون گذشته علما، نخبگان، احزاب، سمن ها و ... برای ترغیب مردم به دستورالعمل های بهداشتی ورود کنند.

سرپرست استانداری ایلام یادآور شد: چنانچه مردم در این شرایط سهل انگاری کنند، وارد پیک بعدی خواهیم شد که رسانه ها و صدا و سیما باید در این خصوص تولید محتوای بیشتری برای اطلاع رسانی داشته باشند.

نوذری تاکید کرد: در ایام نوروز چادر زدن در ایلام ممنوع و پذیرش مسافر در مدارس نیز صورت نمی گیرد و در صورت مشاهده برخورد می شود.

وی در خصوص توزیع اقلام اساسی نیز گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت باید بر توزیع کالاهای اساسی نظارت و از هر گونه تجمع در این خصوص جلوگیری شود.

سرپرست استانداری ایلام ادامه داد: نیروی انتظامی نیز مسیرهای منتهی به شهرستان دهلران و مسیرهای جنوبی را استان را کنترل کنند.

نوذری اضافه کرد: فرمانداران شهرستان ها در این شرایط نظارت و کنترل بیشتری داشته باشند چراکه ملاک ارزیابی ما در شهرستان ها فرمانداری است.

وی در خصوص مرز مهران نیز یادآور شد: مجوز تعطیلی مرز مهران به مدت یک هفته دیگر صادر می شود و در تلاشیم کنترل خوبی بر این بخش صورت گیرد.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت ایلام نیز در این نشست در خصوص توزیع کالاهای اساسی گفت: تجمعات شکل گرفته در استان برای دریافت اقلام اساسی بدلیل اختلاف قیمت این اقلام است.

رضا محمدرحیمی اظهار داشت: ایلام کمترین تجمعات را نسبت به سایر استان ها داشته است و برای جلوگیری از این موضوع محل توزیع این اقلام به ۸۰ نقطه افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha