بیش از چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در کردستان پرداخت شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: امسال از محل تسهیلات اشتغال‌زایی به ۱۲ هزار و ۲۷ پرونده چهار هزار و ۴۴۴ میلیارد ریال تسهیلات در این استان پرداخت شده است.

برهان صلواتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان تسهیلات شامل سه هزار و ۶۷۱ میلیارد ریال در بخش اشتغال پایدار روستایی و ۷۷۳ میلیارد ریال نیز در بخش تسهیلات حمایتی کرونا است.

وی اضافه کرد: با استفاده از این میزان تسهیلات ۱۷ هزار و ۱۰۰ فرصت شغلی ایجاد یا تثبیت شده که شامل هشت هزار و ۷۲۳ مورد شغل تثبیت شده در بخش تسهیلات حمایتی کرونا و هشت هزار و ۳۷۷ فرصت شغلی ایجاد شده در بخش اشتغال پایدار روستایی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان یادآور شد: این میزان تسهیلات پرداختی به ۱۲ هزار و ۲۷ مورد پرونده شامل ۶ هزار و ۸۸۱ طرح در بخش تسهیلات حمایتی کرونا و پنج هزار و ۱۴۶ طرح در بخش اشتغال پایدار روستایی است.

وی یادآور شد: تسهیلات درخواستی امسال در بخش کرونا شامل یک هزار و ۵۳۱ میلیارد ریال با افق تثبیت شغل ۱۲ هزار و ۲۷۴ نفر در ۹ هزار و ۱۹۴ طرح و تسهیلات پایدار روستایی به میزان چهار هزار و ۸۷۶ میلیارد ریال با افق ایجاد ۱۰ هزار و ۲۲۳ فرصت شغلی در پنج هزار و ۵۸۳ طرح به بانک ارسال شده است.

۱۴ رسته شغلی از جمله مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده، مراکز گردشگری، حمل و نقل عمومی، تولید و توزیع پوشاک، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، باشگاه‌ها و مجتمع‌های ورزشی و آموزشگاه‌های رانندگی مشمول دریافت تسهیلات حمایتی در مقابل آسیب‌های شیوع ویروس کرونا هستند.

همچنین اجرای طرح اشتغال پایدار روستای از زمستان ۱۳۹۶ در کشور آغاز شده است  و طرح های تولیدی اجرا شده در محدوده روستاها را تحت پوشش قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =