۱۶ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۵
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84254242
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

دود، آتش و شلیک گلوله در پایتخت پاراگوئه

تهران – ایرنا – خشم مردم پاراگوئه از نحوه مدیریت کرونایی دولت در خیابان های این کشور نمود یافت و منجر به استعفای مقام ارشد بهداشتی کشور شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، معترضان با تجمع در اطراف ساختمان کنگره در شهر آسونسیون پایتخت پاراگوئه با پلیس درگیر شدند و نیروهای امنیتی نیز برای متفرق کردن صدها معترض، گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور شلیک کردند.

معترضان پاراگوئه ای در عین حال موانع امنیتی را شکستند و به طرف پلیس سنگ پرتاب کردند.

این ناآرامی که مرکز تاریخی پایتخت پاراگوئه را به میدان آتش، دود و شلیک گلوله تبدیل کرد، بدنبال خشم فزاینده مردمی در میان افزایش شیوع ویروس کرونا در این کشور آغاز شد.

«آرنالدو جیوزیو» وزیر کشور پاراگوئه، جوانان معترض را افرادی توصیف کرد که در صدد تخریب هستند و این رفتارهای خشونت بار را بی معنی دانست.

در همین حال، «خولیو مازولنی» وزیر بهداشت پاراگوئه روز جمعه و پس از آنکه قانونگذاران این کشور خواستار کناره گیری وی شدند، استعفا کرد.

وی یکی از چند مقام ارشد بهداشتی در سراسر آمریکای لاتین است که به دلیل افزایش خشم ناشی از نحوه مدیریت بحران کرونا و روند کند واکسیناسیون، مجبور به کناره گیری از پست خود شده اند.

«خولیو بوربا» از سوی «ماریو آبدو» رئیس جمهوری پاراگوئه برای در اختیار گرفتن پست وزارت بهداشت، به این سمت منصوب شد.

وزیر بهداشت جدید به خبرنگاران گفت که فرآیند پیگیری تهیه دارو و تجهیزات را بی درنگ آغاز می کند.

براساس محاسبه رویترز، پاراگوئه رکورد روزانه و بی سابقه ابتلا به کرونا را به ثبت رسانده و در هفت روز گذشته، در هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۱۵ مورد ابتلا گزارش شده است. کمتر از ۰.۱ درصد از جمعیت این کشور تاکنون در برابر بیماری کووید – ۱۹ واکسینه شده اند.

در همین حال، همه گیری کووید – ۱۹ در پاراگوئه رو به تشدید است و مقام های این کشور به بزرگ بودن تهدید اذعان کرده اند.

«هرنان مارتینز» سخنگوی وزارت بهداشت پاراگوئه گفت: ما در شرایط بحرانی هستیم.

وی افزود: بیایید از تجمعات دوری کنیم. این تنها چیزی است که می تواند ما را از سقوط سیستم مراقبت های بهداشتی نجات دهد.

تا روز جمعه، ۱۶۵ هزار و ۸۱۱ مورد ابتلا به کرونا در پاراگوئه ثبت شده است. همچنین در همین مدت، ۳ هزار و ۲۷۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =