تشریح جزئیات اختتامیه جشنواره تهران-مبارک و معرفی برگزیدگان بخش کودک

تهران- ایرنا- همزمان با اعلام نتایج نهایی بخش «کودک و مبارک» هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک، جزییات برگزاری مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره تشریح شد.

هیات انتخاب و داوری بخش «کودک و مبارک» هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک شامل میترا کریمخانی، مژده زکریاپور و زهرا مریدی برگزیدگان خود را در سه بخش اجراهای برگزیده، ساخت عروسک و عروسک‌گردانی و بازیگری معرفی کردند. 

الف) اجراهای برگزیده

در بخش اجراهای برگزیده محمدرضا راسخ امین پنج ساله از تهران، آراد ترابی هشت ساله از همدان، مهرسا توانگر هشت ساله از البرز، سارا و آرش عمرانی هفت ساله از شهر قدس، گروه نمایشی یزد به سرپرستی محسن فتاحی از یزد و گروه نمایش «هه تاو» از سنندج به عنواننفرات برتد این بخش معریف شدند.

ب) ساخت عروسک

هیات داوران در این بخش بر اساس خلاقیت در ساخت عروسک و استفاده از مواد بازیافتی از هنرمندانی چون سیده سیما غزل نه ساله و کاوه کرمی پنج ساله از کرمانشاه، امیرعلی عبدالعلی زاده هشت ساله از تهران و مهیار عبدالله زاده ۹ ساله از ماکو تقدیر کرد.

ج) عروسک‌گردانی و بازیگری:

همچنین در این بخش هنرمندانی چون ترانه محمدی هشت ساله از تهران، مهراوه سادات هاشمی هفت ساله از تهران، مانترا خسرویانی از تهران و طاها موحد از یزد به عنوان ننفرات برگزیده معرفی و تقدیر شدند.

پیشتر عنوان شده بود، امسال به دلیل شرایط کرونایی موجود که سبب شد برخلاف دوره‌های گذشته، پاتوق کودکان امکان برپایی نداشته باشد، ستاد برگزاری جشنواره بخش «کودک و مبارک» را طراحی کرد تا خلاء این ارتباط،  به نوعی جبران شود.

جزییات اختتامیه جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک

مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک، یکشنبه (۱۷ اسفند ماه) ساعت ۱۸:۳۰ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

پیش از آغاز مراسم اختتامیه این رویداد، یک نهال با عنوان «مبارک» در محوطه تالار وحدت کاشته می‌شود. اجرای آیین اختتامیه را الهه رضایی مجری پیشکسوت برنامه کودک تلویزیون به‌عهده دارد.

مراسم با قرائت کلام آسمانی توسط سیدامیرعلی ناصری قاری نوجوان آغاز می‌شود. 

اجرای قطعاتی توسط مجید معظمی خواننده نوجوان، بزرگداشتی برای ایرج محمدی و تجلیل محمدحسن ابویی‌مهریزی، نکوداشت زنده‌یاد گلزار محمدی و معرفی برگزیدگان مسابقه عکس، پژوهش و نمایشنامه نویسی از برنامه‌های آیین پایانی هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک است.

هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک که به دبیری اجرایی مهدی حاجیان از ۱۰ اسفند ماه آغاز شده است تا ۱۷ اسفند ماه و برگزاری مراسم اختتامیه ادامه خواهد داشت.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =