آتش سوزی در مرز ابونصر فراهی افغانستان با ایران تحت کنترل در آمد

کابل - ایرنا - فرمانده پلیس استان فراه افغانستان اعلام کرد که آتش سوزی مخزن بنزین در مرز ابونصر فراهی با همکاری آتش نشانان ایرانی تحت کنترل در آمده و نگرانی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، «غلام سخی غفوری» امروز شنبه در تماس تلفنی به خبرنگار ایرنا در کابل گفت که آتش سوزی با کمک آتش نشانان ایرانی تحت کنترل در آمد و دیگر جای نگرانی برای گسترش آن وجود ندارد.

وی با اعلاکم اینکه فقط یک مخزن بنزین یک تانکر در این حادثه در آتش سوخت، گفت: همه تانکرها و کامیون‌ها از منطقه دور شده و ۴ دستگاه ماشین آتش نشانی از جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی مرز وضعیت را تحت کنترل خود دارند.

غفوری علت بروز حادثه را نشت بنزین عنوان کرد و اظهار داشت: آتش سوزی در یک مخزن بنزین زمان رخ داد که راننده ای در خودروی خود بنزین می ریخت و به تدریج آتش به یک تانکر نفت که در نزددیکی محل حادثه بود نیز سرایت کرد.
وی زمان بروزاین حادثه را نیز ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی اعلام کرد و تصریح کرد که خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشته و خسارات مالی آن نیز چندان قابل توجه نیست.
گزارش ها حاکی است که هر کدام از این مخازن ۱۲۰ هزار لیتر گنجایش سوخت دارند.

با این وجود کامیون‌های محوطه گمرکی ماهیرود ایران به سرعت تخلیه و به سمت مناطق دورتر هدایت شدند.

هفته گذشته نیز آتش سوزی در همین نقطه مرزی رخ داده بود اما با سرعت خاموش ساخته شد، یعنی این دومین آتش سوزی است که در ظرف ۱۰ روز در این مرز رخ می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =