توان افزایی زنان در گام دوم انقلاب جدی‌تر گرفته شود

تهران - ایرنا - رییس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه زنان در ایجاد و مانایی نهضت اسلامی نقش برجسته و قابل تاملی داشته و دارند، تاکید کرد:‌ توان افزایی زنان در گام دوم انقلاب باید جدی‌تر گرفته شود.

به گزارش ایرنا، مینا بیابانی روز شنبه در نشستی با موضوع نقش و جایگاه بسیج جامعه زنان در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی اختصاص به یک قشر و بخش خاص از جامعه ندارد، اظهار داشت: بر هیچ یک از اهل نظر پوشیده نیست که انقلاب اسلامی با حضور آحاد مردم اعم از زن و مرد حادث شد و در این بین زنان نقش برجسته، تاثیرگذار، هدایتگر و جهت ده را بر عهده داشتند موضوعی که امام خمینی(ره) همواره بر آن تاکید و زنان را رهبران نهضت معرفی کردند.
وی ادامه داد: نهضت اسلامی مرهون حضور زنان است از دیگر بیانات بنیانگذار انقلاب اسلامی است که حکایت از نقش عمیق زنان در پیش روندگی انقلاب اسلامی و پیشبرد و تحقق اهداف آینده نهضت اسلامی در افق نگاه امام دارند.
رییس سازمان بسیج جامعه زنان کشور ادامه داد: رهبر انقلاب هم بر این موضوع تاکید دارند و نگاه ایشان نسبت به این مسایل، در امتداد دید و نگاه امام (ره) نسبت به مباحث مختلف بویژه موضوع زن و خانواده است.
وی با یادآوری اینکه اوج نگاه رهبری نسبت به موضوع زن و فعالیت زنان را می توان در بیانات ایشان در پیام کنگره ملی هفت هزار زن شهید که در ۱۶ اسفند ۹۱ داشتند دید، تصریح کرد: بر همین اساس ما این پیام را محور قرار می دهیم و بر آن تاکید داریم زیرا این پیام نه تنها چکیده و جوهره دیدگاه هایی است که امام(ره) به حضور انقلابی زن در عرصه های مختلف انقلاب داشتند و هم عصاره و چکیده دیدگاه رهبری به جایگاه زن و نقش هویت و سازندگان این نقش در جامعه دارد.
بیابانی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب، زنان در انقلاب اسلامی بویژه دفاع مقدس را تاریخ سازان و معماران ایران جدید معرفی می کند، خاطرنشان کرد:  نهاد خانواده بسته به وجود این زن است به همین دلیل می تواند در پیش برندگی و پیش روندگی جامعه به سمت تعالی تاثیرگذار باشد.

رییس بسیج جامعه زنان کشور در بخشی دیگر از این نشست به نقش زنان در گام دوم انقلاب اشاره و تصریح کرد: گام اول انقلاب را پشت سر گذاشتیم ‌و در این گام، به جهت تاثیرگذاری عمیقی که زنان در پیمودن مسیر انقلاب داشتند نمی توان میان زنان و مردان تفکیک قایل شد؛ ایجاد و تشکیل نهضت و در مرحله بعد دفاع مقدس را داشتیم که زنان به بهترین شکل ایفای نقش کردند و جایگاه واقعی زن مسلمان را پیدا کرد.
وی افزود: بعد از دفاع مقدس هم زنان ما در عرصه های علمی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و هنری حضوری پررنگ داشتند اما در دهه پنجم انقلاب و گام دوم انقلاب نقش آفرینی موثق تر و موثرتری را باید شاهد باشیم  زیرا در گام دوم هجمه های جدی‌تری به سمت زن و نقش آفرینی آنان در جامعه متمرکز شده است.
بیابانی با یادآوری اینکه زنان در همه عرصه های انقلاب نقش آفرینی خوبی داشتند تاکید کرد: این نقش آفرینی در گام دوم انقلاب و در همه محورها بخصوص محور هفتم یعنی ترویج سبک ایرانی اسلامی باید وسیع تر و عمیق تر همراه با آگاهی و بصیرت بیشتر باشد.
وی تاکید کرد: تحقق تمدن اسلامی و تعمیم آن به جهان با تاکید بر سبک ایرانی اسلامی امکان پذیر است که در نهاد خانواده شکل می گیرد و قوام می یابد زیرا زنان انسان ساز و مربیان جامعه هستند و در همه جوامع تربیت انسان را بر عهده دارند.

فعالیت بسیج جامعه زنان بر پرورش نسل تراز اسلامی متمرکز است
بیابانی در بخشی دیگر از سخنان خود به نقش بسیج جامعه زنان اشاره کرد و گفت: بسیج جامعه زنان به عنوان انسجام دهنده این حرکت ها نقش بسیار حایز اهمیتی در هدایت گری و شکل گیری تمدن اسلامی دارد که با ورود به گام دوم انقلاب تمهیدات لازم را در نظر قرار داده است.
رییس سازمان بسیج زنان کشور بادآور شد: در این راستا، با ایجاد مهدهای قرآنی و ایجاد جریان تربیتی بین آحاد پدران و مادران جامعه و  با طرح مربی محله سعی کردیم به این کادرسازی انقلاب اسلامی ورود قوی تری داشته باشیم و تقویت نسل انقلاب را از محلات شروع کنیم تا سطح آگاهی خانواده ها نسبت به تربیت اسلامی فرزندان را افزایش دهیم.
وی ادامه داد: در عرصه توانمندسازی زنان هم تلاش کردیم برنامه های خاصی را تدوین کنیم بویژه افق ۱۰ ساله حرکت سازمان بسیج که توسط رهبری تایید شده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =