۱۶ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۴
کد خبرنگار: 908
کد خبر: 84254035
۰ نفر

برچسب‌ها

معرفی ۶ نامزد جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران

تهران- ایرنا- ۶ کتاب از مجموعه شعرهای منتشر شده در سال گذشته به عنوان نامزدهای دریافت تندیس جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران در دوره پانزدهم، معرفی شدند.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، نامزدهای پانزدهمین دوره خود را معرفی کرد.

این دفترهای شعر، عبارتند از:

بادها بر بستر کلمات می ­دوند - احمدرضا احمدی - کارگاه اتفاق
اینجا نیروی جاذبه کمتر است - رزا جمالی - مهر و دل
چرخ کاترین - زهرا زمان - مایا
من مهاجرم با فکرهایی که لهجه دارند - فخرالدین سعیدی - مهر و دل
وست وود - سینا سنجری - حکمت کلمه
چرخ زدن با دلتنگی - محمدباقر کلاهی اهری - آرادمان

پیش تر، این شاعران نیز در بخش ویژه شاعران بدون کتاب در دوره پانزدهم این جایزه معرفی شده بودند: آزاده باصولی، مهدیه رشیدی، سجاد ریاحی فارسانی، مهران عزیزی، مرتضی عنابستانی و زهرا گلابی ­زاده.

برگزیدگان این دو بخش به همراه بخش تجلیل از یک عمر دستاورد شعری که به یکی از پیشکسوتان عرصه شعر تعلق می­ گیرد، طبق روال معمول این جایزه، در واپسین روزهای پایانی سال معرفی خواهند شد.

جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، با دبیری علیرضا بهرامی و داوری جمعی از شاعر – روزنامه ­نگاران برگزار می ­شود.

جایزه شعر خبرنگاران، رقابت ادبی سالانه است که به آثار انتشار یافته در زمینه شعر به زبان فارسی در ایران و دیگر کشورهای فارسی‌زبان اعطاء می‌شود. جایزه شعر خبرنگاران که از آن به عنوان کتاب سال شعر خبرنگاران نیز یاد می‌شود، پاییز سال ۱۳۸۴ توسط محمد هاشم اکبریانی نویسنده و روزنامه‌نگار بنیان گذاشته شد. 

پانزدهمین دوره‌ جایزه‌ کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، همچون دوره‌های گذشته، در سه بخش «کتاب سال»، «ویژه» (شاعران بدون کتاب) و «تجلیل» (یک عمر فعالیت شعری)، با داوری جمعی از شاعران خبرنگار و فعال رسانه‌ در حوزه فرهنگ و ادبیات، برگزار شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =