ارزش معاملات هفتگی بورس در آذربایجان‌‎غربی به ۲۸۶ میلیارد ریال رسید

ارومیه- ایرنا- مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به معامله بیش از ۳۳ میلیون و ۷۳۱ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در استان طی هفته گذشته گفت: ارزش معامله‌های این بازار طی این مدت در استان بیش از ۲۸۶ میلیارد ریال بود.

وحید جوادی روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شاخص کل بورس آذربایجان‌غربی طی هفته گذشته با ۲۷ هزار و ۹۱۶ واحد کاهش به یک میلیون و ۱۷۷ هزار و ۹۱۶ واحد رسید.

وی با اشاره به اینکه هفته گذشته شاخص بازار فرابورس نیز کاهش ۱۳۳ واحدی را تجربه کرد، افزود: این شاخص نیز تا پایان هفته گذشته به ۱۶ هزار و ۹۸۴ واحد رسید.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه طی این مدت در بورس استان، ۱۲ کارگزار از ۱۷ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق ‌تقدم بیش از ۱۴۰ شرکت‌های بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری "بورسیران" بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۳۱ درصد به خود اختصاص داد.

جوادی، از سهم ۳۸ درصدی خرید طی ماه گذشته خبر داد و بیان کرد: در این مدت، شرکت بانک اقتصاد نوین با پنج درصد، بیشترین ارزش کل معامله‌ها را به خود اختصاص داد و در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار گرفت.

بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ و با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha