اعتبارات نوسازی مدارس در دولت تدبیر و امید بیش از ۷ برابر افزایش یافت

تهران - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت: اعتبارات نوسازی مدارس در طی هشت سال دولت تدبیر و امید بیش از هفت برابر افزایش یافت.

محسن حاجی میرزایی روز شنبه در حاشیه آیین بهره برداری از ۱۰۰ مدرسه سبز و ۳۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت در جمع خبرنگاران افزود: در دولت های یازدهم و دوازدهم هر روز ۲۹ کلاس درس ساخته شد و  مجموعه تلاش ها و کوشش ها برای بهبود وضعیت آموزشی کشور به کار گرفته شد.
وی به بازسازی یا مقاوم سازی مدارس کشور اشاره کرد و یادآور شد: حدود ۲۰ درصد مدارس کشور به دلیل قدیمی بودن نیاز به بازسازی یا مقاوم سازی دارند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: این درصد در سال ۹۵ حدود ۳۰ درصد بود که امروز ۱۰ درصد از آن کاسته شده است.

حاجی میرزایی ادامه داد: به دلیل تحرک جمعیت درکشور  برخی از مدارس خالی از دانش آموز شده و در مقابل در محدوده شهرهای بزرگ با تراکم دانش آموزان مواجه هستیم و نیاز داریم که در این مکان ها فضاهای آموزشی ساخته شود که برای رفع این نقیصه خیرین و وزارت آموزش و پرورش فعال هستند.

به گزارش ایرنا، تعداد ۱۰۰ مدرسه سبز و ۳۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت امروز (۱۶ اسفند) با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری، محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.

این مدارس تحت عنوان «مدارس سبز» هر کدام به مساحت ۶۵ مترمربع هستند و یک سوئیت کامل برای معلم و یک کلاس ۱۸ نفره دارند. مصالح به کار رفته در این مدارس از مصالح سبز و دوستدار طبیعت است و هر مدرسه سبز در مدت چهار روز ساخته می شود. هزینه های ساخت این نوع مدارس پایین تر از و حدود ۴۰ درصد هزینه ساخت مدارس مشابه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =