دالایی لاما رهبر معنوی بودائیان برای ترغیب مردم واکسن کرونا زد

تهران-ایرنا- روزنامه "دیلی نیوز" هند روز شنبه گزارش داد که "دالایی لاما" رهبر ۸۵ ساله بودائیان تبت و برنده جایزه صلح نوبل برای ترغیب و تشویق مردم برای واکسیناسیون کرونا، اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، دیلی نیوز با علام اینکه رهبر معنوی تبت اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کرد از قول وی به توصیه و تشویق تمامی افراد واجد شرایط و به خصوص "بیماران" برای واکسینه کردن پرداخت.

دالایی لاما همچینین افزود: "برای جلوگیری از مشکلات جدی، تزریق واکسن مفید و کاآمد است. بیماران دیگر هم به خاطر نفع خودشان باید واکسن بزنند. من هم به تازگی واکسن را تزریق کردم و حالا باید مردم بیشتری شهامت به خرج دهند و واکسن تزریق کنند." 

او در ادامه از دولت مرکزی و ایالتی برای فراهم آوردن امکانات و تسهیلات جهت تزریق واکسن در بیمارستان منطقه ای "تارامشالا" تشکر کرد. 

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز واکسن تزریقی به دالایی لاما از نوع "آکسفورد آسترازنکا" اعلام کرد که توسط موسسه "سروم" هند تولید شده است.

این گزارش حاکی است، ۱۰ نفر از افرادی که در اقامتگاه دالایی لاما هستند نیز همراه وی واکسینه شدند .
به گفته دکتر گوپتا در بیمارستان منطقه ای تارامشالا، دالایی لاما پس از تزریق واکسن حدود ۳۰ دقیقه تحت نظر بود و مشکلی هم پیش نیامد.
هند از آغاز همه گیری ۱۱ میلیون مورد ابتلا و بیش از ۱۵۷ هزار مورد مرگ ثبت کرده است.

به گزارش ایرنا، اگرچه واکسیناسیون کرونا در بسیاری از کشورهای جهان آغاز شد با این وجود بسیاری از مردم به دلایل فرهنگی و شبهاتی که شرکت های رقیب واکسن سازی برای امنیت بهداشتی محصول رقیب ایجاد کردند، از قبول آن امتناع می ورزند.

به همین دلیل بسیاری از رهبران مذهبی جهان از جمله دالایی لاما برآن شدند با بیان نظرات دینی خود را در خصوص بهداشت عمومی، پیروان خود را برای حفظ امنیت بهداشت عمومی و انجام واکسیناسیون ترغیب کنند.

آنها سعی می کنند خلأهای بهداشت عمومی را برطرف کنند تا مسائل گسترده تری در مورد بهداشت عمومی عصر کرونا مورد بررسی قرار بگیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =