مدافعان حقوق بشر، خشونت پلیس آرژانتین را محکوم کردند

تهران – ایرنا – گروه های بین المللی مدافع حقوق بشر آنچه را اعمال خشونت بی رویه پلیس آرژانتین علیه معترضان به محدودیت های سخت کرونایی در استان فورموسا دانستند، محکوم کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، رسانه های محلی آرژانتین تصاویری از شلیک گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور از طرف پلیس به سمت معترضان در این ایالت را نشان دادند.

بدنبال تصمیم مقام های آرژانتینی مبنی بر تعطیلی برخی مشاغل برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، مردم این کشور اعتراضات خود را آغاز کردند.

دفتر منطقه ای کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل و هماهنگ کننده سازمان ملل در آرژانتین با صدور بیانیه ای، از بابت اعمال خشونت بی رویه پلیس علیه معترضان که منجر به زخمی شدن و بازداشت این افراد شده است، ابراز نگرانی کردند.

کمیسیون آمریکایی حقوق بشر نیز در پیامی توئیتری نسبت به انتشار گزارش هایی مبنی بر استفاده از گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور در جریان اعتراض های آرژانتین و ضرب و جرح معترضان و روزنامه نگاران در این کشور ابراز نگرانی کرد.

در همین حال، «سانتیاگو کافیرو» رئیس دفتر «آلبرتو فرناندز» رئیس جمهوری آرژانتین در پیامی توئیتری با اعلام اینکه دولت باید آزادی بیان مسالمت آمیز و آزاد شهروندان را تضمین کند، تاکید کرد که خشونت هرگز راهکار نیست.

فورموسا در شمال آرژانتین یکی از فقیرترین استان های این کشور واقع در آمریکای جنوبی است که دستخوش رکوردی اقتصادی است که به دلیل بحران کرونا وخیم تر شده است.

آرژانتین که تولیدکننده اصلی غلات در جهان است، ۲.۱۴ میلیون مورد ابتلا به کووید–۱۹ را از مارس ۲۰۲۰(اسفند۱۳۹۸) به ثبت رسانده و بیش از ۵۲ هزار و ۷۸۴ مرگ ناشی از این بیماری را گزارش داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =