عملیات اطفای حریق در گمرک مرزی افغانستان ادامه دارد

بیرجند - ایرنا - مدیر پایانه مرزی ماهیرود گفت: آتش‌سوزی در گمرک مرزی ابونصر فراهی افغانستان به علت وزش باد هنوز مهار نشده و عملیات اطفای حریق با کمک آتش‌نشانان خراسان جنوبی در دست انجام است.

علی اکبر مزیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه ساعت ۱۰:۳۰ امروز در داخل خاک افغانستان روی داد و بنابر گزارش رسیده ابتدا ۲ مخزن ذخیره سوخت طعمه حریق شدند.

وی بیان کرد: به دلیل سرعت ورزش باد هنوز آتش‌سوزی مهار نشده و آتش به ۲ تانکر ذخیره سوخت دیگر هم سرایت کرده است.

مدیر پایانه مرزی ماهیرود گفت: این حادثه در داخل خاک افغانستان و ۲ هزار متری بازارچه ماهیرود خراسان جنوبی و روبروی این بازارچه رخ داد.

وی عنوان کرد: از جزییات حادثه به دلیل اینکه در خاک افغانستان رخ داده، اطلاعات دقیقی نداریم اما نیروهای امدادی به خصوص آتش‌نشانان به دستور استاندار خراسان جنوبی از سربیشه برای مهار آتش اعزام شدند و با کمک نیروهای افغان در تلاش برای مهار آن هستند.

با درخواست والی فراه افغانستان از استاندار خراسان جنوبی، نیروهای کمکی به گمرک مرزی این کشور اعزام شدند. 

همچنین نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان در مرز ماهیرود خراسان جنوبی به منظور جلوگیری از گسترش آتش‌سوزی بازارچه مرزی افغانستان، از بارهای صادراتی تخلیه شد. 

خراسان جنوبی به طول ۳۳۱ کیلومتر با افغانستان در چهار شهرستان سربیشه، نهبندان، درمیان و زیرکوه مرز مشترک دارد.

این استان چهار بازارچه مرزی دارد که فعال‌ترین آنها مرز ماهیرود در شهرستان سربیشه است.

۲ تانکر حامل سوخت نیز پنجم اسفند امسال در سایت منطقه ویژه اقتصادی واقع در پایانه مرزی ماهیرود دچار حریق شدند که یک دستگاه کامیون مربوط به ایران و یک دستگاه مربوط به افغانستان بود.

این حادثه آتش‌سوزی با تلاش آتش‌نشانان به سرعت مهار شد و تلفات جانی نداشت.

مرکز شهرستان سربیشه در ۶۶ کیلومتری بیرجند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =