۱۶ هزار تُن انواع آبزیان در آذربایجان‌غربی تولید شد

مهاباد- ایرنا- سرپرست اداره شیلات و آبزیان آذربایجان‌غربی گفت: امسال ۱۶ هزار تُن انواع آبزیان در سطح این استان تولید و به بازارهای داخلی و خارجی ارسال شده است.

محمدباقر قریشی روز شنبه در جلسه حفاظت از منابع آب مهاباد افزود: از این میزان در سال جاری حدود ۳۰۰ تُن آبزی به ارزش بیش از یک میلیون دلار به کشورهای همسایه صادر شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری ۶ هزار و ۵۰۰ تُن انواع ماهی از سدها و منابع آبی آذربایجان‌غربی صید شده که از این حیث آذربایجان‌غربی رتبه نخست را در بین استان‌های غیرساحلی کشور در اختیار دارد.

سرپرست اداره شیلات و آبزیان آذربایجان‌غربی در خصوص مشکلات مربوط به تعاونی صیادان مهاباد نیز گفت: محدودیت‌های اعمال شده در رابطه با فعالیت صیادان به خاطر وضعیت آب شرب این شهرستان است که ارتباطی با عملکرد صیادان ندارد.

حفظ امنیت آب شرب شهروندان در اولیت فرمانداری قرار دارد

فرماندار مهاباد هم در این جلسه گفت: با توجه به اینکه سد مهاباد تنها منبع تامین کننده آب شرب شهری و روستایی است هر منبعی که احتمال آلودگی آن را داشته باشد با آن برخورد قاطع خواهد شد.

عارف خدرلو اضافه کرد: همچنین در کنار حفظ سلامت مردم، وضعیت معیشت اعضای اتحادیه صیادان نیز برای ما مهم است و حل مشکلات مربوط به تعیین تکلیف درآمد اتحادیه صیادان در سطح استانداری پیگیری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۹۲ درصد آب شرب سطح شهر از محل تصفیه خانه جدید تامین می‌شود، گفت: تلاش می کنیم از ابتدای سال آینده آب شرب تمام نقاط شهری از محل تصفیه خانه جدید تامین شود تا مشکلات آب سالم به کمترین حد برسد.

خدرلو، در خصوص رفع تصرفات اراضی بالادست سد مهاباد نیز بیان کرد: با تشکیل کارگروه رفع تصرفات و هماهنگی با دادستانی باید تمام تصرفات غیرمجاز توسط اداره امور آب شناسایی و اداره برق نیز لیست اماکن که دارای برق در این محدوده هستند، را به فرمانداری جهت جمع آوری و قطع آن ارایه کند.

در ادامه جلسه در زمینه مشکلات کیفیت آب شرب شهری، لایروبی سد انحرافی یوسفکند و رفع تصرفات حاشیه سد مهاباد بحث و گفت و گو شد.

آذربایجان غربی از استان های صدرنشین کشور در تولید آبزیان به شمار می رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =